Foto: IMDB (The Safran Company)

Ľuboš Belko / / Film
Režisérom snímku je francúzsky rodák z Dunkirku, Xavier Gens.

A ako režisér získal za svoje roky pôsobenia zaslúžené množstvo uznania. Pre filmových a hororových kritikov je Xavier niečo, ako malý boh. Jeho doposiaľ najlepším filmom bol pravdepodobne Frontière(s) z roku 2007. Óda na násilie v akčnom obale sa preukázala, ako majstrovské dielo pána hororov, ktoré bolo výrazne inšpirované  Texaským masakrom motorovou pílou. 

Xavier Gens, ktorý má tiež na svojom konte filmy, ako The Divide, alebo Abeceda smrti, opäť raz nestupil vedľa a udržal sa vo svojom žánri s filmom The Crucifixion. Na veľké nešťastie sa film do slovenských kín nedostane, no to je o dôvod viac zvýšiť o ňom povedomie. Scenár majú na svedomí Carey Hayes a Chad Hayes, ktorí sa tiež podpísali pod obidva diely V zajatí démonov.

The Safran Company

Po tom, čo je schopný kňaz odsúdený na pobyt za mrežami kvôli údajnému zabitiu mníšky počas exorcizmu, investigatívny novinár je odhodlaný dopátrať sa v tomto prípade, k zjavne utajovanej celej pravde. Zisťuje, či sa mohlo skutočne stať, že kazateľ zavraždil mentálne chorú ženu, alebo v skutočnosti prehral boj s démonickými silami.

Film mal premiéru na minuloročnom októbrovom Screamfeste, čo je hororový festival v Los Angeles. So svojim oficiálnym vydaním mal však spočiatku problémy a jeho distribúcia sa čoraz viac komplikovala. Nemusíte sa však obávať, že sa nebude dať zohnať na žiadnom nosiči, či inej platforme. Oficiálny trailer je už k dispozícii a na DVD a na BluRay by sa mal objaviť začiatkom budúceho roka.

Portál noizz.sk uvádza, že veta „Nakrútené podľa skutočných udalostí,“ balamutí v tomto prípade diváka len z časti. „Tvorcovia totiž skutočne vychádzajú z prípadu rumunského pravoslávneho exorcistu, ktorého súd poslal do väzenia po tom, čo mníšku údajne posadnutú démonickými silami priviazal reťazou ku krížu. Tá však po trojdňovom boji s démonmi v tele zomrela od vyčerpania.

Pozri aj: Nemocnica sa tvorcom vyhrážala. Dokument zobrazujúci ako v skutočnosti prebieha pôrod na Slovensku, môžete vidieť už čoskoro

bloody-disgusting.com
0
Komentovať (0)