Foto: 20th century fox

Ľuboš Belko / / News
Seriál o žltej rodinke pozná takmer každý.

Či ho už má aj každý rád, je otázne. Určite však môžeme prehlásiť, že svojou prepracovanosťou sa zaradil medzi najlepšie predávajúce seriály na svete. Mimo toho, že so svojou aktuálnou 29. sériou je najdlhšie vysielajúcim seriálom vôbec, je známy aj pre svoje mrazivé predpovede, ktoré sa mnohokrát vyplnili. Tvorcovia čerpajú inšpiráciu z bežného života, tak prečo to nevyužiť aj naopak?

Odpoveď je jednoduchá. Lebo to už niekto spravil, konkrétne britská polícia. V ôsmej epizóde deviatej série, ktorá niesla názov Líza skeptik, padol Homer do pasce nastraženej miestnou políciou. Tá kontaktovala niekoľkých kriminálnikov so správou, že vyhrali čln a môžu si ho vyzdvihnúť na adrese uvedenej na kartičke. V konečnom dôsledku išlo o policajnú stanicu, a tak sa strážnikom podarilo pochytať miestnych zločincov. Znie to neuveriteľne, ale je to predsa len animovaný seriál.

Inšpirovaný bežným životom, to hovorí za všetko. Polícia z južného Yorkshiru tento trik zopakovala a podarilo sa jej tak chytiť až 21 kriminálnikov. Policajti vytvorili falošnú spoločnosť, ktorá mala kriminálnikom venovať vianočný dar v podobe fľaše šampanského, vína, vianočného pudingu a ďalších dobrôt. Jediné čo museli spraviť, bolo potvrdiť formulár a ich vianočný dar im mal byť doručený kuriérom.

Viete si predstaviť, ako to pokračovalo. Namiesto kuriéra prišla policajná hliadka, a tak sa podarilo pochytať lupičov, opitých vodičov a aj násilníkov. Je to skutočne netradičná misia a ešte zvláštnejšia stratégia, no napriek tomu bola veľmi efektívna a tento kreatívny prístup polície inšpirovaný obľúbeným seriálom, môžeme len oceniť.

Pozri aj: Zastavujete vždy pred „stopkou“? Polícia vysvetľuje, kedy tak robiť nemusíte

indy100.com
0
Komentovať (0)