cheeseweb.eu

branči / / Lokál
Do Bruselu by sa mal strom dostať 17. novembra medzi 05.00 a 06.00 h, kým v meste nie je intenzívna cestná premávka. Slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka je naplánované na 25. novembra.

Primátor Bruselu Yvan Mayeur v stredu oznámil, že tohoročné „Zimné radosti“ bude na námestí Grand Place zdobiť vianočný stromček zo Slovenska, na pripomenutie slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Veľvyslanec na stredajšej tlačovej besede vystúpil so stručnou informáciou o vianočnom strome, ktorý tento rok daruje Bruselčanom a Bruselu práve Slovenská republika. Vallo spresnil, že strom sa podarilo zabezpečiť vďaka aktívnej podpore zo strany Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Organizáciu prepravy nadrozmerného nákladu sponzorsky zabezpečila belgická spoločnosť LVD pôsobiaca v Tornali.

brussel-v-zime
blog.radissonblu.com

Zimné radosti, ako bruselská radnica už tradične nazýva vianočné sviatky spojené s výzdobou a vianočnými trhmi, potrvajú od 25. novembra do konca roka. Vianočný strom – jedľa srienistá –  pochádza z Horných Orešian pri Trnave.

TASR


Komentovať (0)