Foto: Youtube/Youtube

Herectvo je náročné remeslo nielen po fyzickej stránke, ale najmä po tej psychickej. Profesionalita hercov, ktorú môžeme vidieť na obrazovkách ich však nejedenkrát dohnala k šialenstvu.

Určite aj vy poznáte niekoľko prípadov, kedy sa z nejakého herca či herečky stal doslova iný človek po nakrútení filmu. Práve filmy s temným podtónom ako sú horory, drámy či trilery, môžu niekedy hercom priniesť viac škody, ako úžitku. Toto je 15 hercov, ktorí sa po hraní svojej vysnívanej filmovej roly zmenili na nepoznanie. 

Heath Ledger – Temný rytier

Heath Ledger aj napriek svojmu nízkemu veku patril medzi najlepších hercov. Jeho výkon vo filme Temný rytier, kde si zahral Jokera, vyrazil dych úplne každému. Práve vďaka tejto postave bol nominovaný na Oscara. Bohužiaľ, ocenenie vyhral až po svojej smrti. Ledger zomrel na predávkovanie drog v januári 2008, krátko predtým, ako bol film uvedený do kín. Ešte niekoľko rokov po jeho smrti sa vynárali stále ďalšie a ďalšie zaujímavé príbehy o tom, prečo zomrel. Mnohí si mysleli, že práve postava Jokera priviedla Ledgera k šialenstvu. Sám Jack Nicholson, ktorý si túto postavu zahral v roku 1989, ho pred ňou varoval. Ledger rolu však vzal a pripravoval sa na ňu veľmi dobre. Na niekoľko týždňov sa izoloval od úplne každého, viedol si denník a sám seba dokonca aj natáčal. Počas nakrúcania spal len dve hodiny a bojoval s ťažkými depresiami. Na konci natáčania ho ľudia varovali, že už zašiel priďaleko, čo sa naozaj aj stalo. Heath Ledger sa predávkoval kombináciou liekov proti bolesti a sedatív.

Johnny Depp – Strach a hnus v Las Vegas

Niektorí herci vezmú svoju filmovú úlohu naozaj veľmi vážne. Rovnako na tom bol aj Johny Depp, ktorý stvárnil vo filme „Strach a hnus v Las Vegas“ postavu Raoula Dukea, ktorá bola stelesnením autora predlohy – Huntera S. Thompsona. Pred samotným natáčaním sa Depp na niekoľko dní presťahoval do Thompsonovho suterénu a študoval jeho životný štýl. V čase, keď film začali točiť, mal Depp veľmi čudné správanie, ktoré znepokojovalo aj filmový štáb. Niekoľko rokov po filme boli Depp a Thompson stále veľmi dobrí priatelia. V roku 2005, keď Thompson spáchal samovraždu, zaplatil Depp údajne tri milióny dolárov na to, aby mohli jeho pozostatky vystreliť z kanóna. Ak si chcete prečítať o tom, ako prebiehal jeden bežný deň Huntera Thompsona, ktorý bol plný drog a alkoholu, kliknite na tento článok.

Linda Blair – Vyháňač diabla

Ďalším „členom“ z tohto zoznamu hercov je aj herečka Linda Blair, ktorá sa stala veľmi populárnou vďaka filmu „Vyháňač diabla“. Ako detská hviezda, ktorá sa objavila v populárnom horore, si prešla všeličím. Priznala sa, že ako 13 ročná nevedela, čo sa v skutočnosti pri nakrúcaní deje. Trauma ju však stretla až po tom, ako si film pozrela. V roku 1973, ako trinásťročná sa tak ocitla tvárou v tvár nepekným obrazom, na ktoré nebola pripravená.

Shelley Duvall – Osvietenie

„Osvietenie“ je film, ktorý bol považovaný za jeden z najlepších hororov, aké sa kedy natočili. Nielen dej, ale aj perfektný herecký výkon Jacka Nicholsona vyniesli film na popredné priečky. Možno ste nevedeli, že herečka Shelley Duvall v známej baseballovej scéne plakala naozaj a nebol to len perfektný herecký výkon. Niet sa ani čomu čudovať. Režisér filmu Stanley Kubrick opakoval túto scénu stále dookola, čo malo vplyv aj na samotnú herečku. Práve kvôli tomuto filmu a danej scéne odchádzala po nakrútení celého filmu s nenávisťou proti Kubrickovi a úplne zmeneným myslením. Herečka trpí dodnes duševnými chorobami.

Anne Hathaway – Bedári

Anne Hathaway je veľmi obľúbená herečka, ktorá má vo svojej zbierke len tie najlepšie filmy. Medzi ne sa radí aj film „Bedári“, kvôli ktorému si však musela vytrpieť viac, ako by ste si mohli myslieť. Aby sa mohla dostať naozaj perfektne do roly, musela si oholiť hlavu a schudnúť. Jej strava bola šialená, nejedla skoro nič, no výkon podávala viac než dobrý. Môžete si len predstaviť, ako asi vyzerala na konci filmu.

Vera Farmiga – V zajatí démonov

Ďalšou herečkou je Vera Farmiga, ktorá si dokonca odmietla odniesť svoj scenár domov. Nedokázala ho čítať sama či za tmy, pretože sa cítila akoby bola paralyzovaná strachom. Herečka odhalila aj nejaké informácie, ktoré sa stali, počas natáčania. Po tom, čo oficiálne prijala rolu v tomto filme, otvorila svoj notebook a uvidela na ploche tri digitálne škrabance, ktoré sú znakom akejkoľvek démonickej činnosti. Tieto škrabance sa však objavili aj na stehne jedného z hercov. Neskôr sa však začali diať aj horšie veci, ako napríklad oheň, ktorý sa z ničoho nič objavil v hoteli, kde štáb prespával. Všetkých museli evakuovať. Herečka má z natáčania naozaj zaujímavé spomienky, na ktoré nikdy nezabudne.

Janet Leigh – Psycho

Alfred Hitchcock bol režisér, ktorému sa len málokto vyrovná. Neustále objavoval niečo nové a snažil sa byť lepší a lepší. Jeho najznámejší film bol horor „Psycho“, ktorý má skvelé hodnotenia od filmových kritikov. Pre vás to môže byť skvelý film, no pre herečku Janet Leigh, ktorá hrala jednu z hlavných postáv, to zas také ružové nebolo. Vo filme môžete vidieť scénu, kde je herečka prebodnutá. Práve vtedy musela byť Janet nahá a stáť v sprche. Po tejto skúsenosti sa vyvinula herečke fóbia zo spŕch, ktorá trvala ešte roky po skončení natáčania.

Keanu Reeves – Matrix

Film Matrix sa môže považovať za jeden z prekliatych. Niet sa čomu čudovať, že herec Keanu Reeves mal traumu na dlhé roky. Pri natáčaní filmu mu jeho priateľka Jennifer Syme porodila dieťa, ktoré však bolo mŕtve. Pár sa nedokázal cez toto nešťastie preniesť a o pár mesiacov sa rozišli. Netrvalo dlho kým prišlo ďalšie nešťastie. Jennifer zomrela pri automobilovej nehode. Krátko po tejto nehode zomrela aj 22-ročná Aaliyah, ktorá hrala vo filme Zee. Tieto udalosti posunuli natáčanie filmu o ďalších pár mesiacov. Zranil sa dokonca aj sám Keanu, ktorý mal nepeknú nehodu na motocykle. Nič vážne sa mu však nestalo. Náklady na natáčanie filmu sa neustále zvyšovali, a preto sa podmienky na nakrúcanie zhoršovali. Keanu si tak odniesol veľmi nepekné spomienky.

Jennifer Carpenter – V moci diabla

Jennifer Carpenter, ktorá by mohla byť zvyknutá na nepríjemné scény zo seriálu Dexter, si odniesla traumu z hororu „V moci diabla“. V rozhovoroch priznala, že po tom, ako začala natáčať film sa diali veľmi čudné veci. Niekoľkokrát sa jej stalo, že sa zaplo rádio uprostred noci. Nebola však jediná, ktorej sa niečo takéto stalo. Práve kvôli tejto nepríjemnej situácií herečka nerada spomína na tento horor.

Hugh Laurie – House

Je veľmi známe, že Hugh Laurie nemal postavu Dr. Housea veľmi v obľube. Režisér seriálu chcel Hugha kvôli tomu, že mal britský prízvuk, ktorý vyžadoval. Raz prišiel herec na natáčanie a kríval. Filmovému štábu sa to páčilo, a preto sa krívanie stalo znakom Dr. Housea. Hugh však sám priznal, že ľudia si ho neustále škatuľkovali, a preto chcel s Housom skončiť.

Isabelle Adjani – Posadnutosť

Každý hororový fanúšik pozná scénu z metra z filmu „Posadnutosť“, ktorá sa radí medzi tie najstrašidelnejšie. Isabelle Adjani získala cenu César Award, za jej skvelé filmové prevedenie Anny. Mimoriadne intenzívne a emocionálne nároky, ktoré boli kladené na herečku si vyžiadali aj jej psychický stav, ktorý na tom po skončení nakrúcania nebol veľmi dobre. Adjani sa priznala pre niekoľko časopisov, že jej trvalo roky, kým sa dala dokopy.

Adrien Brody – Pianista

Dostať sa do myslenia svojej postavy a zahrať ju najlepšie, ako viete je jedna vec. Druhá, trochu horšia vec sa stala hercovi Adrienovi Bordymu, ktorý sa zbavil všetkého čo mal, vzdal sa dokonca svojej priateľky a to všetko len kvôli tomu, aby získal vysnívanú rolu. Herec tvrdil, že musel všetko stratiť, aby sa cítil ako postava vo filme. Brody predal svoj byt aj auto, nechal si len mobilný telefón a vyhladoval sa takmer na smrť. Nielen sám herec, ale aj jeho okolie mohlo potvrdiť, že sa z neho stal veľmi depresívny človek aj napriek tomu, že získal Oscara.

Bob Hoskins – Kto obvinil králika Rogera? 

Najslávnejšia herecká úloha Boba Hoskinsa bola pravdepodobne tá vo filme „Kto obvinil králika Rogera?“ Hoskins musel neuveriteľných osem mesiacov tráviť niekoľko hodín do dňa s fiktívnymi postavami, ktoré tam v skutočnosti ani neboli. Herec neskôr poznamenal, že po niekoľkých mesiacoch začal mať doslova halucinácie. Po skončení filmu musel navštíviť aj lekára, ktorý mu poradil, aby si od herectva dal na chvíľu prestávku.

Jeffrey Dean Morgan – Kliatba z temnôt

Celkom nový film „Kliatba z temnôt“ takisto veľmi zle ovplyvnil hercov. V tomto horore si zahral aj Jeffrey Dean Morgan, ktorý patrí medzi obľúbených hercov z rôznych iných hororov. Napriek tomu, že je na takéto filmy zvyknutý, priznal sa, že bol vystrašený z niekoľkých vecí, ktoré sa stali počas nakrúcania. Vybuchujúce svetlá či chladný vietor, ktorý sa objavil z ničoho nič ho poriadne vydesili.

Tippi Hedren – Vtáci

Pri spomínaní na filmy od Alfreda Hitchcocka nesmieme zabudnúť ani na jeden s názvom „Vtáci“. Hitchcock bol známy tým, že nakrúcal filmy, ktoré sa niekedy veľmi ťažko hrali samotným hercom. V záverečnej scéne je hviezda Tippi Hedren, ktorú napadne kŕdeľ vtákov. Hedren túto scénu nehrá, ale skutočne prežíva, pretože vtáci sú skutoční. Režisér chcel mať naozaj perfektný film, v ktorom je všetko realistické a perfektné. Hedren mnohokrát spomínala, že si pri nakrúcaní tohto filmu veľa vytrpela.

Pozri aj: Zvrátené predsudky a nechutná ideológia. Toto je 8 najlepších filmov o rasizme a zbytočnej nenávisti, ktoré musíte vidieť

thetalko.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy