pixabay.com

branči / / LifeHacking
Pre­čo by sme mali cho­diť k moru len raz do roka, keď za 6 hodín môžeš ležať na plá­ži?

Pri­ná­ša­me ti pár tipov, kto­ré ti môžu súžiť ako inšpi­raácia na road trip s pria­teľ­mi. Nemu­síš si pri­tom čer­pať nie­koľ­ko dní dovo­len­ky, na tie­to des­ti­ná­cie ti sta­čí aj víkend. Istria ale­bo Talian­sko nie sú vôbec ďale­ko.

Chorvátsko- Katro – Polynesia beach – 5h 42 min – 583 km

 Umag je známe letovisko na sverozápade Istrie. Je to miesto, ktoré si určite obľúbiš, ak si zástancom aktívneho oddychu a len ležanie na pláži ti nestačí. Asi 3 km od mesta sa nachádzajú dve veľmi príjemné pláže, Kataro a Polynesia. Obe sú kombináciou kamienkov, skál, piesku a obklopuje ich borovicový les. Ak máš rád prímorskú zábavu s drinkom v ruke, určite ťa poteší plážový bar, kde pokračuje život aj po zotmení.

Kamenjak Premantura- 6h 23min – 661 km

Ak je tvojou prioritou dokonale čistá voda a pláž bez davu turistov, vyber sa na juh Chorvátska na polostrov Kameniak. Je to skvelá destinácia na výlet s priateľmi. Odmenou za 6 hodín v aute ti budú nádherné pláže a nedotknutá príroda.

 Pobrežie je dlhé 30 km a ukrýva nejednu rozprávkovú zátoku alebo ostrovček. Nájdeš tu aj piesočnaté pláže, z ktorých môžeš pozorovať surfistov a potápačov, ktorí túto destináciu rok, čo rok vyhľadávajú.

Lone – 6h 13min – 636 km

Jednou z najnavštevovanejších pláží mesta Rovinj je Lone Bay. Ide o štrkovú pláž, na ktorej sa dá prenajať kanoe, ale aj zapožičať surf. Vyhľadávaný je aj neďaleký lom, ktorý obľubujú nadšenci voľného lezenia.

 Nemusíš si so sebou brať ani príliš veľa rezňov a paštéty, na pláži je kaviareň ako aj reštaurácia. Ak budeš potrebovať chvíľu pokoja alebo tieň, môžeš sa schovať v parku Zlatni rat. Lone taktiež ponúka aj jedinečný výhľad na staré mesto Rovinj a ostrov Katarina.
 Havajská pláž, Verudela – 6h 23 min – 656 km
pinterest.com

Na Havajskej pláži za 6 hodín? Áno je to možné v Chorvátsku. V zátoke na polostrove Verudela v Pule nájdeš štrkovú havajskú pláž. Známa je aj vďaka veľkým vlnám, kvôli ktorým pláž získala toto exotické pomenovanie. Adrenalínoví nadšenci sa môžu vyblázniť vo vlnách, a potom si ísť skočiť z skalnatého útesu (samozrejme do mora).

Taliansko- Terst (Trieste) 517 km – 6 hodín

pixabay.com

Najsevernejšie prístavné mesto v Taliansku leží na hraniciach so Slovinskom, na pobreží Benátskeho zálivu. Nájdeš tu historické centrum a pozdĺž mesta sa popri prístavoch tiahne piesočnatá pláž. Z Bratislavy je to jedna z najbližších destinácií pri mori. Na svoje si prídu aj milovníci pamiatok, v neďalekom Miramare môžete obdivovať majestátny hrad.

Ostrov Grado – 546km – 6h 30min

 Ostrov Grado bol kedysi rybárskou oblasťou, dnes je však aj turistickým centrom. S pevninou je spojený mostom, na ostrove sa nachádza niekoľko piesočnatých pláží aj vodný park. Má pokojnejšiu atmosféru, preto je vhodnejší najmä pre rodiny.

Pozri aj: Oravský hrad: Povstania, slávny upír aj nemeckí nacisti. Jeden z najkrajších slovenských hradov, ktorý ukrýva tisíce príbehov

StartItUp.sk

 

0
Komentovať (0)