Foto: TASR - Jaroslav Novák

Harabin taktiež informoval, že plánuje kandidovať na prezidenta znovu o päť rokov.

Neúspešný kandidát na prezidenta Štefan Harabin spochybňuje Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Je podľa neho nezákonné a neštandardné, aby bol v dvoch okrskoch personálny problém a štátna volebná komisia predĺžila volebný proces na celom Slovensku.

Harabin to konštatoval v rozhovore pre televíziu TA3. „Pri normálnom racionálnom zákonom postupe mali predĺžiť možnosť voliť len v týchto dvoch okrskoch,“ uviedol Harabin. Ďalšia vec, ktorá je podľa neho absolútne v rozpore so všetkým, je, že dvaja kandidáti sa vzdali a v zozname neboli vyškrtnutí. „Štvrtok a piatok mali volebné komisie povinnosť ich vyškrtnúť, aby nedošlo k tomu, že niektorí volili aj už nekandidujúceho Andreja Danka a Róberta Šveca,“ dodal Harabin.

Harabin uviedol, že nemá dôvod vyjadrovať sa k výsledku volieb z hľadiska jeho ďalšieho postupu. „Vždy postupujem v zmysle práva,“ zdôraznil Harabin.

Meno kandidáta, ktorého by v druhom kole prezidentských volieb podporil, neprezradil. „Moji voliči sú inteligentní ľudia a vedia, čo je na prospech Slovenska. Vedia, čo je potrebné pre zachovanie existencie Slovenska, pre zachovanie suverenity, aby Slovensko nebolo vtiahnuté do vojny,“ uviedol Harabin s tým, že jeho voliči nechcú, aby Slovensko dodávalo zbrane na Ukrajinu, či šlo cestou súkromných firiem či cestou míňania zásob ozbrojených síl. Harabin na záver informoval, že plánuje kandidovať na prezidenta znovu o päť rokov.

Uložiť článok

Najnovšie články