Foto: Instagram, Flickr.com

Ľuboš Belko / / News
Kanadská hudobníčka Grimes si chce oficiálne zmeniť svoje meno.

Kanadská speváčka je známa pre svoje rôzne výstrelky. Pred nedávnom svet obletela správa, že sa dala dohromady s Elonom Muskom, čo je skutočne zvláštna kombinácia. Kým sú však spolu šťastní, zrejme nemáme čo riešiť. Ich vzťah začal nevinným flirtom na Twitteri, kde si Elon robil srandu z Rokokového Baziliska, teda ústrednej témy jedného z jej mnohých videoklipov. Spoločne sa potom ukázali na Met Gala 2018 a všetko bolo oficiálne.

Mladá Kanaďanka však šokuje opäť. Pred pár dňami na svojom Twitteri oznámila, že si oficiálne mení svoje krstné meno. Slečna, ktorá je známa pod pseudonymom Grimes sa narodila, ako Claire Boucher. Svoje krstné meno si však zmenila len na c. Malé c  je značka pre rýchlosť svetla. „Claire bola pre mňa prekliatie odkedy som začala vnímať svet okolo seba. c bude omnoho lepšia,“ uvádza Grimes na Twitteri.


Svoje meno nazvala prekliatím, kvôli rečovej chybe, ktorou trpí. Tá jej od detstva znemožňovala vysloviť vlastné meno. Vzhľadom k jej novému partnerovi by ste si mohli pomyslieť, že s výberom jej nového mena má čo dočinenia aj tento geniálny vynálezca. Opak pravdou. Grimes je sama veľmi zapálená pre vedu a keďže roky nebola schopná svoje meno vysloviť, jej priatelia ju c oslovovali už dávno.

Ak sa však niekto nechá oslovovať len iniciálou je to naprosto pochopiteľné. To, že tá istá iniciála sa používa pre označenie rýchlosti svetla je len milá a skutočne coolová náhoda.

Pozri aj: Najväčšia herno-technologická akcia na Slovensku, Y-Games 2018, sa uskutoční už o pár dní. Tešiť sa môžete na tieto všetky veci

iflscience.com
0
Komentovať (0)