Ilu: youtube.com

Práve vďaka svojim ziskom ide o hru, ktorú zrejme nemusíme predstavovať.

Svet, v ktorom môžete robiť prakticky čokoľvek sa stal ikonou niekoľkých generácii hráčov. S každým novým dielom prináša niečo nové a stále omnoho a omnoho viac. Chcete vykradnúť benzínovú pumpu? Do toho! Chcete sa povoziť na krásnom aute? Nikto vám nebráni. Chcete prejsť celú kampaň odznova? Stále to bude taká zábava, ako na začiatku. Alebo sa chcete zapojiť do online sveta a vyčíňať po boku ostatných hráčov? Môžete.

Grand Theft Auto V prekonalo všetky doposiaľ známe hranice tržieb vo svete videohier. Jeho tržby dokonca nepredčí, ani žiadny hollywoodsky film. Hra vyšla v roku 2013. O nejaký čas sa dostala aj na počítače a next-gen konzoly. Odvtedy dostáva hra, najmä jej online verzia, neustále updaty a DLC vychytávky, vďaka ktorým si svojich verných hráčov neustále drží pri tele.

Hra od roku 2013 zarobila 6 miliárd dolárov (4,88 miliard eur) a celosvetovo predala 90 miliónov kópií. Takéto čísla sa budú prekonávať len ťažko, no pre tvorcov hry zo štúdia Rockstar Games to nie je až tak nereálne. Ich predošlým najväčším úspechom bolo GTA: San Andreas, z ktorého predali 27 miliónov kópií. Piaty dielom výrazne poskočili, no to sa môže ľahko stať aj v budúcnosti. O šiestom dieli Grand Theft Auto vieme, že sa bude odohrávať vo Vice City a dokonca sa dostaneme aj za hranice štátu. Máme sa tak na čo tešiť.

Pozri aj: Od prvého volania z mobilného telefónu uplynulo 45 rokov. Spomínate si ešte na tieto legendárne telefóny?

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)