Foto: Instagram (thestacyleigh

Ľuboš Belko / / Série
Zbierka bábik nie je ničím nezvyčajným.

Nikdy tomu nebolo inak v prípade malých dievčat a nadšencov. A v dnešnej dobe sú bábiky tolerované aj u iných nadšencov. Máme na mysli tých, ktorí sa na nich ukájajú. Fotografka Stacy Leigh posunula hru s Barbie na celkom iný level. Zrejme sa s umelými slečnami nepohodla, pretože v jej tvorbe vystupujú (či už dobrovoľne, alebo nie) v roli žien ľahších mravov. Omnoho ľahších, než by ste od bábiky očakávali.

Odkedy sa sexuálne bábiky stali veľkým trendom, newyorská fotografka ich začala používať pre umelecké účely. Jej podmanivé portréty masturbujúcich bábik sú však veľmi pôsobivé. Balansujú na hranici intimity a sliedenia, fantázie a reality či brutality a nežnosti. „Čím viac som uvažovala nad tým, akú bábiku zakúpiť, tým viac som si uvedomovala, že tieto figuríny znamenajú pre niektorých ľudí omnoho viac, ako iné sexuálne objekty. Chcela som ukázať tieto bábiky svetu, tak ako ich vidia muži, ktorí ich milujú,“ hovorí Stacy.

Morning after…

Príspevok, ktorý zdieľa stacy leigh (@thestacyleigh),

Tým pádom môžeme hovoriť o personifikácii. Istým spôsobom však Stacyna tvorba hovorí viac, ako by ste povedali pri prvom pohľade. Žijeme v dobe, kedy ľudia všetky svoje emócie a túžby odovzdávajú technológiám. A nie je tomu inak ani v prípade sexuálnych túžob. Pomocou svojej tvorby Stacy demonštruje, akú moc má nad nami umelá inteligencia a poukazuje na skutočnosť, že sme na ňu čoraz viac odkázaní.Pozri aj: Chytali ju za prsia a ťahali za nohy či ruky. Nekultúrni návštevníci elektronického festivalu zničili sexuálneho robota za viac ako 3 300 eur

designyoutrust.com
0
Komentovať (0)