demilked.com

Naša planéta Zem je plná čarovných miest. Sú to miesta, ktoré poznáme, navštevujeme a máme radi a potom sú to miesta, ktoré ešte len čakajú na naše objavenie. V dnešnom článku sa pozrieme na niečo, čo pred zrakom ľudí "odpočívalo" veľmi dlhú dobu.

Japonský fotograf Ken Ohki, ktorého môžete poznať pod pseudonymom Yukison, cestoval po Japonsku, keď narazil na zvláštne staré sochy, ktoré boli roztrúsené okolo dedinky Fureai Sekibutsu no Sato, alebo ak chcete „dedinka, kde môžete stretnúť budhistické sochy“. Tento unikátny objav ho okamžite zaujal a ako profesionálny fotograf si ihneď odviedol svoju prácu.

Máte radi rôzne krásne miesta na Zemi? Určite sa pozrite aj na tento Európsky unikát. Dve rieky vo Švajčiarsku, ktorých sútok vytvára nádhernú prírodnú scenériu.

800soch2
travel.yukison.com

„Mal som pocit, akoby som narazil na nejaké zakázané, no úžasné miesto,“ hovorí Ken. To, na čo však narazil, je park s 800 kamennými sochami, ktoré boli vytesané do podoby budhistických mníchov a božstiev. Zakladateľom parku je Mutsui Furukawa. Jeho hlavnou myšlienkou bolo, aby sa tento park stal obľúbenou turistickou destináciou, kam ľudia prídu odpočívať a relaxovať, poprechádzať sa po nádhernej prírode, kde nájdu pokoj a budú môcť obdivovať aj trochu historického umenia.

800soch1
travel.yukison.com
800soch3
travel.yukison.com

Samozrejme, bol to skvelý nápad. Ako však plynul čas, sochy starli a s nimi aj celý park, o ktorý sa nemal kto starať. Preto dnes tieto sochy pôsobia skôr strašidelne. Predstavte si, že sa podarí uskutočniť takýto objav vám. V noci, v tme a nikto okolo vás. Veľmi relaxačné.

800soch4
travel.yukison.com
800soch5
travel.yukison.com
800soch6
travel.yukison.com
800soch7
travel.yukison.com

V parku môžete okrem budhistických sôch nájsť aj sochy ľudí, ktorí boli blízki práve zakladateľovi Rurukawovi. Aj takéto miesta môžete v prírode nájsť. Pri návšteve tohto parku vás čaká nezabudnuteľná a neopísateľná atmosféra. Na akom krásnom a pokojnom mieste ste sa naposledy ocitli vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

800soch8
travel.yukison.com
800soch13
travel.yukison.com
800soch12
travel.yukison.com
800soch11
travel.yukison.com
800soch10
travel.yukison.com
800soch9
travel.yukison.com
interez.sk (Lucia M.), demilked.com
Príbehy
0
Komentovať (0)