en.aegeanair.com

Chceli by ste, aby vám vláda dala každý mesiac len tak 560€? Tak skúste život vo Fínsku, možno si vláda vyberie na tento experiment práve vás.

Počnúc 1. januárom 2017, Fínsko poskytne každý mesiac počas dvoch rokov príspevok vo výške 560€ vybraným 2000 obyvateľom. Národ dúfa, že táto základná mzda pomôže kvalite života obyvateľov Fínska, a zároveň otvorí občanom možnosti nových pracovných miest.

en.aegeanair.com
en.aegeanair.com

Jedná sa viac-menej o experiment, ktorý má pomôcť ľuďom zamyslieť sa nad tým, že polovičný úväzok a ani rozbiehanie nejakého nového biznisu sa im neoplatí tak, ako stabilný príjem. Helsinský profesor Heikki Hiilamo sa dokonca vyjadril, že tento základný príjem je akýmsi symbolom fínskej schopnosti robiť veci, ktoré sú prospešné nielen pre nás samotných, ale aj pre verejnosť. Ľudia chcú zlepšovať ich blaho.

en.aegeanair.com
en.aegeanair.com

Počas týchto dvoch rokov bude fínska vláda sledovať, ako obyvatelia hospodária s týmto príspevkom. Budú riskovať so založením nového biznisu, alebo sa budú snažiť získať lepšie vzdelanie za účelom zabezpečenia lepšieho zamestnania? Budú doma sedieť na gauči a hrať počítačové hry? Vláda si týchto občanov bude vyberať úplne náhodne.

Mnoho ľudí si myslí, že tento experiment pomôže vyriešiť veľa problémov, avšak druhá skupina ľudí podporuje názor, že to musel byť nápad samotného Satana, ktorý zničí celú pracovnú morálku. A čo si o tom myslíte vy?

[totalpoll id=“76856″]

Pozri aj: Švédsko šokuje svet. Krajina budúcnosti recykluje natoľko, že už nemá takmer žiadny odpad

interez.sk, (Romana Dorotovičová), inhabitat.com, nytimes.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )