Foto: youtube.com

Naďa / / Film
Kto by nemiloval strašidelné filmy? Strach nás jednoducho baví a filmoví režiséri to veľmi dobre vedia. Práve preto mnohokrát zasadia filmy do strašidelného prostredia, ako je napríklad opustený dom.

Mnohé strašidelné filmy alebo lepšie povedané horory, sú zasadené do strašidelného prostredia, ktoré celú atmosféru dotvára. Filmoví režiséri väčšinou stavia na opustené domy, ktoré sú už niekoľko desiatok rokov prázdne a divák sa tak omnoho lepšie a ľahšie zžije s celým príbehom. Toto je 16 najlepších filmov, ktoré boli zasadené do prostredia starých a opustených domov. 

Sirotinec (2007)

Už len názov tohto filmu mnohým ľuďom spraví zimomriavky. Film rozpráva príbeh Laury, ktorá vyrastala v sirotinci. O niekoľko rokov neskôr, keď je už dospelá, prichádza do sirotinca aj so svojim manželom a dieťaťom. Laura chce sirotinec znova otvoriť, no tentokrát pre postihnuté deti. Spolu so svojou rodinou tak sú v sirotinci, v ktorom sa dejú veľmi záhadné veci. Film nekončí práve najlepšie, no určite sa vám bude páčiť, ak máte radi strašidelné filmy v hrôzostrašných domoch a tajomných izbách.

Kľúč (2005)

Ak ste mali radi film „Kruh“, určite sa vám zapáči aj ďalší film od toho istého režiséra. Tento film rozpráva príbeh o mladej ošetrovateľke Caroline, ktorá opatruje starší manželský pár. Tí žijú v staršom dome, kde nenájdete skoro žiadne zrkadlá. Caroline má univerzálny kľúč, ktorým dokáže otvoriť všetky miestnosti. Keď však raz otvorí jednu, všetko sa zmení. Na prekvapenie, film nie je príliš napínavý, no príbeh je veľmi zaujímavý.

The Haunting (1963)

Starší film z roku 1963 bol vytvorený na základe románu z roku 1959 „The Haunting of Hill House“. Film je o skupine psychológov, ktorí sa snažia v strašidelnom dome vyskúmať podstatu nadprirodzenosti. Postaviť sa tvárou v tvár neznámemu zlu je omnoho ťažšie, ako si predstavovali. Remake tohto filmu bol natočený v roku 1999 pod rovnakým názvom.

Sinister (2012)

Známy horor, ktorý mal veľmi dobré ohlasy od divákov, videlo mnoho ľudí. Film rozpráva príbeh rodiny spisovateľa Ellisona Oswalta, ktorý sa presťahoval do nového domu so svojou manželkou a dvomi deťmi. Na povale domu nájde staré filmové nahrávky, ktoré súvisia so záhadnými vraždami, ktoré sa stali v minulosti. Na všetkých nahrávkach nájde maskovanú postavu, ktorá bola zodpovedná za všetky vraždy. Znepokojujúci film „Sinister“ vám určite spraví zimomriavky po celom tele.

Žena v čiernom (2012 a 2015)

Film „Žena v čiernom“ je jedným z tých filmov, ktoré potvrdzujú pravidlo, že prvá časť je vždy najlepšia. Prvý film hovorí príbeh o právnikovi Arthurovi Kippsovi, ktorého si zahral Daniel Radcliffe, a jeho synovi Josephovi. Hlavnou postavou je aj žena v čiernom, ktoré sa pokúša zabiť všetky deti v dedine, aby tak pomstila smrť vlastného syna. Aj keď film končí smutne, nechýbajú v ňom perfektné herecké výkony Daniela Radcliffa. Druhý film je pokračovaním prvého filmu o 40 rokov neskôr. Vo filme už nehrá Radcliffe, no „Žena v čiernom“ je stále desivá, ako predtým.

Horor v Amityville (1979)

Film „Horor v Amityville“ je vytvorený na základe knihy, ktorá má rovnaký názov. Tento film zobrazuje takmer všetky hrôzostrašné prípady, s ktorými sa dnes stretávame pri hororoch skoro neustále. Vo filme tak môžete vidieť napríklad to, ako sa jedna postava budí každú noc o tom istom čase, strašidelnú miestnosť, kde sa stalo pred niekoľkými rokmi niečo zlé či strašidelný hmyz, ktorý je nebezpečný pre každého obyvateľa. Celý film sa krúti okolo jedného domu, ktorý je opradený tajomstvom a strašidelnými historkami.

Purpurový vrch (2015)

Zaujímavý a pútavý príbeh z minulého storočia rozpráva film „Crimson Peak“. Hlavnú úlohu zohráva Edith Cushing, ktorá má veľký literárny talent. Vďaka tomu, že sa vydá za sira Thomasa, získa panstvo Purpurový vrch, ku ktorému patrí aj chátrajúci viktoriánsky dom. V ponurých stenách starého domu sa ukrývajú rôzne tajomstvá, ktoré Edith pomaly odkrýva.

Paranormal Activity (2007)

„Paranormal Activity“ patrí medzi veľmi obľúbené a populárne horory, ktoré videlo veľké množstvo divákov. Film sa krúti okolo manželského páru, ktorý sa presťahoval do nového domu v Kalifornii. Po čase sú čoraz viac prenasledovaní paranormálnymi javmi, ktoré oni sami vidia vo svojom dome. Okrem toho však zažívajú aj hrozivé situácie, ako napríklad to, že ich niečo doslova vytiahne za nohy von. Koniec filmu je asi najhrôzostrašnejší.

The Changeling (1980)

Film „The Changeling“ je o osamelom mužovi Johnovi, ktorý po smrti manželky a dcéry prenajíma veľký dom. Čoskoro však zistí, že je strašidelný. Vďaka mnohým veciam, ktoré na seba nadväzujú, John zisťuje, že tu bol zabitý chlapec menom Joseph. Film sa viac ako na strašenie zaoberá skôr odhalením tajomstva, ktoré dom ochraňoval.

Poltergeist (1982)

Nápad Stevena Spielberga s názvom „Poltergeist“ je trochu mätúci, no aj napriek tomu sa naň dá veľmi dobre pozerať. Film hovorí príbeh o manželskom páre a ich troch deťoch, ktorí žijú s Kalifornii. Ich najmladšia dcéra Carol Anne bola unesená démonom do inej dimenzie. Do tejto dimenzie sa dá dostať len cez strop alebo skriňu. Rodičia sa snažia urobiť všetko pre to, aby svoju dcéru zachránili.

Insidious (2010)

Film „Insidious“ hovorí príbeh rodiny, ktorá sa presťahovala do nového domu. V tom sa začnú diať naozaj čudné veci, ako napríklad podivné zvuky vychádzajúce z podkrovia či zjavovanie sa desivých postáv. Veci sa začnú komplikovať, keď ich syn upadne do kómy.

Tí druhí (2001)

Film s názvom „Tí druhí“ v hlavnej úlohe s Nicole Kidman bol hneď po vydaní veľmi úspešný a držal sa v mnohých rebríčkoch na prvom mieste. Príbeh filmu je o Grace, ktorá s dvomi deťmi čaká na manželov návrat z vojny. Deti sú alergické na slnečné svetlo, a preto je ich veľký dom celý tmavý. Okrem Grace, jej detí a služobníctva sa však v dome skrýva ešte čosi ďalšie.

Annabelle 2: Stvorenie zla (2017)

Ďalší príbeh o strašidelnej bábike prišiel do kín tento rok. Napínavý film je o ľudskej duši, ktorá bola zatvorená v porcelánovej bábike. O niekoľko rokov jedna zo sirôt otvára skrinku, kde bola bábika zatvorená a rozpúta zas peklo, ktoré sme mohli vidieť v prvej časti filmu. Druhé pokračovanie „Annabelle“ je omnoho realistickejšie, ako prvý film, vďaka čomu budete mať zimomriavky po celom tele.

Izba 1408 (2007)

Horor „Izba 1408“ je vytvorený na základe krátkeho príbehu, ktorý napísal Stephen King pod názvom „1408“. Príbeh filmu je o izbe s číslom 1408, v ktorej sa už dlhé roky neubytoval žiaden hosť. Dôvod je ten, že nikto sa z tejto izby nevrátil živý. Spisovateľ Mike Enslin sa živí písaním hororových poviedok, a aj napriek varovaniu riaditeľa hotela, chce do tejto izby ísť. Na prekvapenie film končí dobre.

Beetlejuice (1988)

Film „Beetlejuice“ je jediným filmom v tomto zozname, ktorý sa môže považovať aj za komédiu a dobre sa pri jeho sledovaní zasmejete. Príbeh je o manželskom páre duchov, ktorí musia vyriešiť jeden problém. Do ich domu v Anglicku sa totižto nasťahovali noví majitelia.

V zajatí démonov (2013 a 2016)

Oba filmy zo série „V zajatí démonov“ hovoria o manželskom páre Edovi a Lorraine Warrenových, ktorí vyšetrujú paranormálne javy. Tieto filmy patria medzi najstrašidelnejšie filmy, ktoré boli vydané, a preto, ak máte chuť báť sa, určite si jeden z nich pozrite. Prvý film hovorí o hrôzostrašnom prípade, ktorý sa stal na opustenej farme. Manželia sú privolaní aby pomohli rodine, ktorá má problémy s paranormálnymi javmi. Druhý film zas ukazuje Warrenovcov, ako cestujú do Londýna vyšetrovať paranormálny prípad a pomôcť tak matke, ktorá žije so štyrmi deťmi v dome zamorenom duchmi.

Pozri aj: 12 najlepších filmov o schizofrénii, ktoré vám dokonale popletú hlavu

thecinemaholic.com
0
Komentovať (0)