Jednotlivé zábery vytvorili astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS poháňanej slnečnou energiou a slúžiacej dodnes, ako laboratórium, observatórium či špecializovaná dielňa.

Americký filmový dokument A Beaufitul Planet (Nádherná planéta – slov.distr.názov), vám ponúkne celkom nový pohľad na Zem z vesmíru a prinesie množstvo zaujímavých informácií o našej planéte a celej galaxii. Realizácia dokumentu prebiehala v spolupráci s americkou agentúrou NASA (Národný úrad pre letectvo a kozmonautiku).

[youtube YchrDxkNkMU 720 410]

Nočné divadlo

Z nočného vesmíru je zreteľne vidieť, ako Zem žiari – stále sa rozširujúce elektrické svetlá priamo poukazujú na zmeny nášho univerza. Z ISS sú dobre viditeľné mnohé z nich – od odlesňovania Madagaskaru či Amazonského pralesa, cez ropné plošiny v Mexickom zálive, až po topenie ľadovcov v Grónsku či žiaru veľkomiest.

Pri produkcii Nádhernej planéty sa opäť stretol tím, ktorý spolupracoval na ďalších IMAX filmoch, ako Hubblov teleskop (Hubble 3D)“ či Space Station 3D, na čele s producentkou a 2 režisérkou Toni Myers. Kameraman James Neihouse pomáhal pri trénovaní astronautov na prácu s kamerami. Hudbu pre film zložili Micky Erbe a Maribeth Solomon.

Nádhernú planétu môžete vidieť exkluzívne v kine CINEMAX BORY IMAX 3D od 1.decembra 2016.

TS Continental film (Emil Zvarík)
Príbehy
0
Komentovať (0)