Foto: Baba z ľadu

Česko-slovenský celovečerný film Baba z ľadu získal vo štvrtok večer na 16. ročníku amerického filmového festivalu Tribeca cenu za najlepší scenár v kategórii medzinárodný hraný film.

Cena putuje do rúk Bohdana Slámu, ktorý túto romantickú komédiu aj režíroval. „Scenár dokáže vytvoriť svet. Tento film nás svojím teplom a humorom vedie do špecifického a výstredného sveta na pozadí neočakávaného ľúbostného príbehu,“ uvádza sa na oficiálnej webovej stránke festivalu o filme, v ktorom si hlavnú úlohu zahrala slovenská herečka Zuzana Kronerová. Festivalový názov filmu je Ice Mother.

Článok pokračuje pod videom ↓

O cenách v tejto kategórii rozhodovala porota, v ktorej sedeli herci Willem Dafoe, Peter Fonda, Alessandro Nivola, Ruth Wilsonová a Tavi Gevinsonová. Slávnostné vyhlasovanie víťazov sa tradične konalo v New Yorku.

Festival sa začal 19. apríla a skončí sa v nedeľu 30. apríla. Počas tohto ročníka sa na ňom premietlo 97 dlhometrážnych filmov, 57 krátkych filmov a 30 interaktívnych inštalácií zo 41 krajín, uvádza sa na oficiálnej stránke.

Festival Tribeca založili v roku 2002 producentka Jane Rosenthalová, herec a režisér Robert De Niro a realitný investor a filantrop Craig Hatkoff. Pomenovali ho po newyorskej mestskej časti na Manhattane.

Bohdan Sláma režíroval okrem filmu Baba z ľadu (2017) úspešné snímky Divoké včely (2001), Štěstí (2005) alebo Venkovský učitel (2007). Zároveň pôsobí ako pedagóg na katedre réžie FAMU v Prahe.

Pozri aj: Potvrdené! Slovensko-český film Učiteľka ocenili aj v Hongkongu

TASR

Najnovšie články