foto: FestArt

Fest Art Trenčín je festival umenia a kultúry, ktorého prvý ročník sa odohral v podchode na Hasičskej ulici v máji roku 2018.

Výsledkom je dielo 17 umelcov, ktoré je stále vo svojej pôvodnej podobe. Tento rok sa podujatie uskutoční 1. júna 2019 iba pár metrov od pôvodného miesta na Hasičskej ulici.

O umelecké diela na Fest Arte sa postarajú tri tímy. Traja umelci dostali za úlohu dať dokopy skupinu ľudí, aby vytvorili spoločné dielo na zadanú tému. Témy malieb sú vzduch, voda a oheň. Toto všetko bude realizované na čiernom pozadí, a tým vznikne ucelený koncept a maľba, ktorá bude rozdelená do troch blokov, ale zároveň vytvorí jeden celok.

Takisto ako minulý rok bude celý festival bez vstupného a afterparty sa odohrá na pavlači v Paddock Café. Počas dňa bude prebiehať market, nebude núdza o dobré jedlo a pitie, či chillout zónu. Do tanca a posluchu zahrá 8 dj-ov a svoje divadlo predvedie Pavol Seriš.

Keďže festival bude tento rok na súkromnom pozemku a nájom, ktorý bol vyčíslený na vysokú čiastku, nie je možné z grantov a príspevkov zaplatiť, Fest Art bol nútený rozbehnúť verejnú zbierku. Každému, kto sa rozhodne prispieť čo i len malou čiastkou, sú organizátori nesmierne vďační a sľubujú malý darček.

Viac informácií nájdete na webe www.festart.sk.

TS
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy