Foto: MyModernMet.com

Niektorí fanúšikovia dokážu aj nemožné, len aby dosiahli svoj vysnený cieľ.

Jedným z nich je aj Škót Stuart Grant. Postavil si svoj vlastný hobití dom, ktorá očarí aj tých najzarytejších odporcov fantasy sveta. Je taký rozprávkový, že už len pohľad naň vám vyrazí dych.

mymodernmet.com

Svoj vlastný fantastický svet si postavil Stuart doslova tu na Zemi. Dom sa nachádza neďaleko mestečka Tomich a je taký reálny, ako si len dokážete predstaviť. Jeho susedia sa zhodujú v tom, že dom je najväčšou atrakciou, aká na mieste kedy bola. Domček vyzerá magicky zvonku a zvnútra je ešte impozantnejší.

mymodernmet.com

Dlhé roky ho pokrýval mach

Dom bol paradoxne postavený ešte v 80. rokoch minulého storočia. Jeho majiteľ si dal záležať na tom, že kým ho zverejní širokému svetu, musí poriadne obrásť machom. Inak by to predsa nebol hobití dom! Ako vidíte, dom je teda celkom pokrytý machom, má veľké zaoblené dvere, ktoré návštevníkov vovedú na miesto, kde sa skutočná realita stretáva so skutočnou fantáziou.

mymodernmet.com

Ten, kto do domu vojde, sa stáva skutočným Hobitom. Dom je ako múzeum Tolkienovej kultúry. Ak si niekto niekedy nevedel predstaviť, čo mal slávny spisovateľ na mysli, keď písal svoje príbehy o hobitoch, nízkych bytostiach podobným ľuďom, potom je tento dom verným obrazom jeho predstáv o tom, ako žili. Aj sám veľký spisovateľ by mohol byť na svojho fanúšika právom hrdý.

mymodernmet.com

Dom je plnohodnotne vybavený a má aj dokonalú rozprávkovú kuchyňu, v ktorej sa vyvárajú tie najväčšie dobroty.

mymodernmet.com

Obývačka nezaostáva a poskytuje jej obyvateľom tak pohodlie, aké nájdete v akomkoľvek inom komfortne zariadenom dome. Útulnosť a duch domu sú dve veci, ktoré vám udrú do duše hneď, ako do domčeka vojdete.

mymodernmet.com

Dom je vykurovaný predovšetkým krbom. Jeho majiteľ tvrdí, že teplo sa v ňom v zime udrží presne tak dlho, ako príjemný chládok počas horúceho leta.

mymodernmet.com

Do takejto postele a v takomto dome by sa chceli hodiť nielen všetky deti, ale aj dospeláci.

mymodernmet.com

Pôvabné drevené schodisko vyvoláva pocit, že idete leziete do koruny stromu. Bodaj by nie!

mymodernmet.com

Nuž a ak ste si náhodou mysleli, že tento dom nemá kúpeľňu a toaletu, vyvedieme vás z omylu. Stuart Grant dokonca tvrdí, že na žiadnom inom záchode sa nesedí lepšie, než na tomto.

mymodernmet.com

V dome nemôže chýbať ani pracovňa, ktorá sa pýši svojou dominantou – stolom. Pozoruhodné sú aj doplnky, ako kožušiny, samorasty či iné drobnosti silne pripomínajúce les.

mymodernmet.com

Majiteľ domu sa stará aj o záhradku. Najväčšmi zo všetkého mu však ležia na srdci machy, ktorými svoj dom necháva naďalej obrastať.

mymodernmet.com

Idylku uzatvára jazierko, v ktorom sa nájde aj nejaká ta živá bytosť.

mymodernmet.com

Každý, koho dom ohúril a neveriacky krúti hlavou, pričom nevie, či sa mu tento výtvor páči alebo nie, by mal spoznať aj jeho majiteľa a tvorcu v jednej osobe. Tento sympatický a usmievavý pán miluje svoj vlastný svet tak veľmi, že mu jeho zanietenie nik nemôže zazlievať.

mymodernmet.com

Prijali by ste bývať v takomto dome? Svoje názory a postrehy nám dajte vedieť v komentároch.

Pozri aj: Liptovská Teplička, alebo Slovak Hobbit Town je európskym, ale aj svetovým unikátom. Viete prečo?

mymodernmet.com
Príbehy
0
Komentovať (0)