Foto: Pixabay.com

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte podpísal vo štvrtok dekrét, ktorý zavádza jedny z najprísnejších protifajčiarskych opatrení v ázijských krajinách.

O 60 dní, keď opatrenia nadobudnú účinnosť, bude zakázané fajčenie a predaj cigariet na všetkých uzatvorených verejných miestach, ako aj vo vzdialenosti 100 metrov od škôl, parkov a ďalších oblastí, kde sa zhromažďujú deti, informovala dnes rakúska televízia ORF.

Na Filipínach je už teraz zakázané fajčenie na verejných miestach; tabak, ktorý nesmie byť predmetom reklamy, navyše podlieha vysokému zdaneniu.

Duterte v júni 2016 po nástupe do funkcie prezidenta avizoval, že zákaz fajčenia bude súčasťou série opatrení na obnovenie verejného poriadku. Sľuboval aj zákaz karaoke v noci a konzumáciu alkoholu na verejnosti po druhej hodine ráno, to však zatiaľ nerealizoval.

Najväčší rozruch však Duterte, bývalý dlhoročný starosta mesta Davao, spôsobil vyhlásením boja proti drogám, ktorý si už vyžiadal tisíce obetí. V tejto politike mieni pokračovať aj naďalej. „Nech ich je 50.000. Všetkých ich zlikvidujem,“ vyhlásil vo štvrtok na margo dílerov a konzumentov drog. Duterteho kritici tvrdia, že vojnou proti drogám nahradil právny štát.

Pozri aj: Farmár z Walesu sa chcel zapojiť do súťaže o najkrajšiu rastlinu. Namiesto toho vypestoval najštipľavejšiu chilli papričku, ktorá po prehltnutí môže zabiť

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)