Foto: Facebook

brooklynskyfrajer / / Série
Neustále sa objavujú špekulácie o tom, že facebook o vás vie omnoho viac, než by sa vám páčilo. Alebo má dokonca viac vašich informácií než vy sami.

Aj napriek mnohým ohromným, šokujúcim a neuveriteľným zisteniam, z ktorých je len veľmi malé percento pravdivé, všetci používajú facebook naďalej. A niet sa čomu čudovať, tento megalodon sociálnych sietí, nám poskytuje všetko čo potrebujeme. Objavila sa však aj skupina nadšených vedcov, ktorí sa rozhodli sledovať pôsobenie lásky medzi facebookovými používateľmi. Ako to dopadlo?

Facebook študuje lásku pomocou analýzy ostatných párov

Nie všetci užívatelia zverejňujú svoje informácie. A už vôbec nie svoj status milostného života. To však neznamená, že facebook nevie, čo dvoch ľudí spája. Tím vedcov študoval správanie tých ľudí, ktorí sa rozhodli svoj stav zverejniť pre všetkých. Neskôr nachádzal zhody pri ostatných ľuďoch.

Pokiaľ facebook predpokladá, že ste s niekým viac než priatelia:

  • uvidíte viac príspevkov tohto užívateľa vo vašich novinkách
  • objaví sa na vyššej priečke vo vašej sekcii chatu
  • stránka vás bude nabádať k tomu, by ste sa zúčastnili jeho udalostí
  • občas vám stránka taktiež navrhne spoločné momenty, na ktoré môžete zaspomínať

Facebook číta to, čo si zaľúbení ľudia píšu

Facebook Data Science

Približne 100 dní pred zmenou svojho stavu na „Vo vzťahu,“ užívatelia vo svojich správach častejšie používajú slová, ako láska, zlatíčko, alebo rôzne formy slova šťastie. Taktiež je tu viac pozitívnych reakcií na príspevky druhého užívateľa.

Facebook pozná vek vašej budúcej polovičky

Čím starší je používateľ, tým sú nižšie šance, že jeho budúci partner bude mať rovnaký vek. Pre dvadsiatnikov je vekový rozdiel medzi partnermi v rozmedzí jeden až dva roky. Zatiaľ čo u ľudí, ktorí presiahli vekovú hranicu 45 rokov, je bežný rozdiel päť až šesť rokov. Samozrejme existujú aj výnimky. Ľudia zo Škandinávie väčšinou randia s rovesníkmi, zatiaľ čo Egypťania si volia ženy o osem až desať rokov mladšie.

Facebook pozná mesiac, v ktorý nadobudnete nové známosti

Pexels

Každý rok v auguste si užívatelia pridávajú nových priateľov, zväčša pochádzajúcich zo zahraničia. Tento trend sa dá celkom jednoducho vysvetliť. August je dovolenkové obdobie. A samozrejme, keď sa ľudia na chvíľu vymania zo svojho zvyčajného prostredia, začnú prichádzať k novým kontaktom a vytvárajú si nové priateľstvá.

Facebook vie, kedy je to naozaj láska

Za predpokladu, že máte viac ako 23 rokov a rozhodli ste sa zmeniť si svoj stav na „Vo vzťahu,“ štatisticky vychádza, že pokiaľ sa to nezmení v priebehu troch mesiacov, vzťah má šancu vydržať štyri roky a dlhšie. Čím dlhšie sú dvaja ľudia spolu, tým väčšiu šancu na prežitie má ich vzťah.

Facebook vie, kedy sa ľudia viac hádajú

Facebook Data Science

Väčšina párov na facebooku sa rozchádza medzi májom a júlom. Veľmi kritický mesiac je tiež február. Existuje teória, ktorá vidí súvis medzi Valentínom a týmito rozchodmi. Taktiež nešťastná novoročná, alebo prichádzajúca letná dovolenka môžu spôsobiť, že ľudia nájdu svoje odlišnosti.

Facebook dokáže predpokladať pred-rozchodové správanie

Facebook Data Science

Zhruba týždeň predtým, ako sa má vzťah rozpadnúť, začnú používatelia intenzívnejšie komunikovať s rodinou a priateľmi. Vymieňajú si správy a označujú ich v komentároch. V deň rozchodu sa interakcia s ostatnými zvýši o 225%, kedy prichádza podpora od priateľov a príbuzných.

Facebook si je istý, že láska predlžuje život

Ľudia, ktorí využívajú facebook na komunikáciu so svojimi polovičkami žijú dlhšie, ako tí ktorí sa obmedzujú len na konverzáciu z očí do očí. Nie je reč len o priamej komunikácii, keď nie je možnosť sa s druhou osobou stretnúť. Takéto správy zahŕňajú povzbudenie, podporu, starostlivosť a možnosť cítiť sa potrebný v živote toho druhého.

Pozri aj: Facebook nám nastražil novú pascu pri špehovaní známych. Ľudia sa na novú funkciu sťažujú, no môže byť aj užitočná

brightside.me
0
Komentovať (0)