Foto: Pexels

Naše facebookové nástenky sú doslova preplnené zbytočnosťami. Keďže si tohto problému sú vedomí aj vývojári facebooku, rozhodli sa vytvoriť riešenie.

Ide o takzvanú funkciu driemania. Vďaka nej teraz máte možnosť dočasne utíšiť stránku, priateľa alebo skupinu na 24 hodín, týždeň, alebo mesiac. To dá danému používateľovi dosť času na to, aby svoj správanie na sociálnej sieti umiernil, kým ho permanentne zablokujete štandardným spôsobom. A vy zatiaľ môžete nerušene surfovať s vedomosťou, že ste v bezpečnej vzdialenosti od hlúpych príspevkov.

Driemanie teda poskytuje miernejšiu alternatívu od absolútneho prerušenia kontaktov. Pre bývalých kamarátov, alebo ľudí, s ktorými ste sa nepohodli samozrejme stále ostáva klasická funkcia ukončenia priateľstva.

Funkcia vám umožní dočasne zablokovať posty od priateľov, ktorí odrazu začnú pridávať vo veľkom množstve príspevky, ktoré vás absolútne nezaujíma. Tým pádom sa môže upokojiť v čase, kedy vaša internetová komunikácia „drieme“. Taktiež to môže byť výhodné pre stránky, ktoré sú svojimi príspevkami otravné. Keď so svojou činnosťou poľavia môžu získať späť svojich fanúšikov.

Foto: Pixabay

V súčasnosti ešte nemajú všetci užívatelia prístup k funkcii driemania, pretože existuje viacero verzií Facebooku, ktoré sú určené na testovanie. „Jedna z vecí, na ktoré som najviac hrdý, je sieť testovacích verzií, ktoré sme vytvorili,“ povedal zakladateľ Facebooku Mark Zuckenberg. „Kedykoľvek sa pozriete na Facebook, nikdy nefunguje len jedna verzia. Je ich asi 10 000,“

Samotný Facebook už existenciu funkcie potvrdil. Keďže je zatiaľ stále v testovacej verzii, nemusela sa objaviť aj u vás. No môžeme sa na ňu určite tešiť v nadchádzajúcich týždňoch.

Pozri aj: Facebook zakázal reklamu na podprsenky. Ľudia však stále hľadajú odpoveď na otázku, prečo

qz.com
Príbehy
0
Komentovať (0)