Foto: SodaStream

Problém s odpadom sa týka celej planéty a nevyhýba sa ani Slovensku.

Označenie ekologická kríza vedci nahrádzajú pomenovaním ekologická katastrofa. Ak ľudstvo nezačne podnikať kroky pre záchranu planéty, bude podľa vedcov do roku 2050 plávať v moriach viac plastových fliaš ako rýb. Slovensko síce more nemá, podobný problém však trápi naše vodné toky, jazerá a prírodu. Značka SodaStream sa drží hesla, že najlepší odpad je ten, ktorý sa nevytvára a ponúka alternatívu za nápoje balené v PET fľašiach, ktoré značne prispievajú k tejto ekologickej katastrofe.

Priemerný Slovák ročne vyprodukuje 348 kilogramov zmiešaného odpadu. Z vyhodených plastov sa podarí recyklovať len 62 %, zvyšok končí na skládkach alebo zostáva v prírode, kde sa môžu rozkladať až 500 rokov. Aké Slovensko zanecháme budúcim generáciám, to závisí od správania každého obyvateľa.

Zásadný dopad na životné prostredie majú aj podniky, firmy a veľké spoločnosti. Značke prístrojov na výrobu perlivej vody SodaStream nie je budúcnosť Zeme ľahostajná. Ako uviedol product & brand manager SodaStream na Slovensku Attila Forgon, „máme šťastie, že Slovensko má nádhernú prírodu, na ktorú môžeme byť všetci pyšní. Je dôležité myslieť na jej zachovanie a ochranu, aby za pár rokov neboli krásne miesta zamorené jednorazovými plastovými fľašami a ďalšími odpadkami. SodaStream sa už od svojho vzniku usiluje o zmenu k lepšiemu a ponúka alternatívu voči baleným vodám.“

Prvým krokom k zelenšej budúcnosti, ktorý môže urobiť každý bez toho, aby musel ukrojiť zo svojho komfortu, je prestať používať plasty na jedno použitie a nahradiť ich opakovane využiteľnými materiálmi.

Plastov sa nezbavíme zo dňa na deň. „Nemôžeme odstrániť všetok plastový odpad na planéte, ale každý z nás musí pre to urobiť všetko, čo sa dá,“ uviedol CEO SodaStream Daniel Birnbaum. Kľúčom k čistejšej budúcnosti je podnikať malé kroky s veľkým efektom: napríklad obmedziť používanie jednorazových plastov na minimum.

Prístroj SodaStream odľahčí jednu domácnosť od stoviek plastových fliaš ročne. Perlivú vodu vyrobí v troch jednoduchých krokoch. Stačí napustiť čerstvú vodu z vodovodu do fľaše, zacvaknúť ju do prístroja, stlačiť tlačidlo a bublinky ju za pár sekúnd premenia na perlivú.

Nápoj bude vďaka tomu čerstvý a chutný. Výmenou jednorazových PET fliaš za systém SodaStream pomôžete nielen prírode, ale aj svojej chrbtici, ktorú už viac nemusíte trápiť nosením ťažkých balených nápojov z obchodu.

V ponuke značky SodaStream sú aj dizajnové tlakuvzdorné fľaše vhodné na dlhodobé používanie. Zbaviť sa jednorazových PET fliaš je vďaka nim jednoduché. Fľaše pre dospelých majú obsah jeden liter a v ponuke sú aj fľaše s motívmi pre deti s obsahom pol litra. Navyše neobsahujú škodlivú chemickú látku Bisfenol A.

Pre ešte lepšiu chuť doma pripravenej perlivej vody stačí pridať čerstvé ovocie a bylinky. Nápoj môžete dochutiť aj niektorým z originálnych sirupov SodaStream vyrobených špeciálne pre perlivú vodu. Novinkou v sortimente na leto 2019 sú príchute ľadový čaj s citrónom alebo broskyňou.

Značka SodaStream aj naďalej premýšľa, ako rozšíriť svoje portfólio sirupov a fliaš tak, aby tým potešila nielen spotrebiteľov, ale aj ochránila planétu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy