Foto: Instagram (elonmusk), Pixabay

Šéf Tesly a SpaceX prezradil svoje staré heslo.

A od génia, ktorý už toho veľa dokázal, by ste zrejme očakávali nápaditosť v úplne každom ohľade. Nemusí to však vždy byť len tak. Elon Musk, ako iste viete, je šéfom spoločností Tesla, SpaceX a Boring Company. Každý z jeho projektov, či už to sú autonómne autá, cesty na Mars alebo kopanie futuristických tunelov, boli istým spôsobom ďaleké sci-fi. Napriek tomu dokázal tieto veci priniesť do súčasnosti.

Vďaka tomu by ste si mohli pomyslieť, že človek ako on a najmä spoločnosť SpaceX, by mal neustále súťažiť s NASA. A zas je opak pravdou. Musk vesmírny úrad vôbec nepovažuje za konkurenta. Podľa svojich vlastných slov ho miluje. „NASA bola vždy našim partnerom. Milujem ju natoľko, že to kedysi bolo aj moje heslo. ILoveNasa. Je presne, ako váš priateľ, ktorý dokáže byť občas naozaj otravný. Napriek tomu ho musíte milovať,“ povedal Musk na tlačovke, kde rozprával aj o štarte jeho rakety Falcon 9.

IMG_0794.JPG

NASA a SpaceX skutočne spolupracujú. Aj keď sa skutočne môže prvotne zdať, že by si mali konkurovať, Národný úrad pre letectvo a vesmír dúfa, že spoločnosti ako SpaceX by im mohli pomôcť pri zavedení komerčných letov do vesmíru. Na medzinárodnú vesmírnu stanicu by tak mohli zavítať aj obyčajní smrteľníci. Najprv však musí SpaceX spĺňať všetky bezpečnostné požiadavky. Kým sa to podarí splniť, môžu prejsť aj dva roky. A ako povedal Musk sám: „Majú tisíce a tisíce a tisíce požiadaviek.“


V piatok vyletela do vesmíru Muskova raketa Falcon 9 a on dúfa, že by mohlo ísť o jednu z najspoľahlivejších rakiet vôbec. Falcon 9 by mala byť schopná sama zvládnuť navigáciu späť na Zem a jedným z ďalších snov extravagantného milionára je, aby jej k pristátiu dopomohli obrovské „párty“ balóny. Svoje auto už do vesmíru dostal, necháme sa tak radi oslniť aj ďalším výstrelkom.


Pozri aj: Elon Musk má novú priateľku. Známu speváčku si získal vďaka takýmto intelektuálnym vtipom

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)