inhabitat.com

Skoro každý deň básnim o ekológii, triedení odpadu a ochrane životného prostredia a inak tomu nebude ani dnes. Dnes mám pre vás však úplnú bombu. Ecosia je vyhľadávač, vďaka ktorému sa zasadia nové stromy. Prispieť k tomu môžeš aj ty.

V redakcii máme radi skvelé a jedinečné nápady a radi ich podporíme. To, čo som však našla dnes, má môj veľký obdiv. Ecosia je alternatíva ku klasickému vyhľadávaču, ktorý všetci dobre poznáme, ku google.com, ibaže má jednu veľkú výhodu. Je šetrná k životnému prostrediu.

Počuli ste už, že vo Francúzsku schválili zákon, vďaka ktorému už nebudú môcť vyrábať ani dovážať plastové príbory, poháriky a dokonca ani plastové sáčky?

Funguje ako ktorýkoľvek vyhľadávač a stále cez Ecosiu nájdete presne to, čo hľadáte. Funguje to na princípe príjmov z reklám, ktoré putujú na vysádzanie stromov. Všetci zainteresovaní prisľúbili, že aspoň 80% svojich ziskov poputuje na dobrú vec a na to, aby bola naša planéta o trochu zelenšia. Všetko, čo musíte urobiť, je to, čo už aktuálne robíte. Vďaka Ecosii už bolo zasadených viac ako 4 milióny stromov. Nie je teda ťažké si predstaviť, čo by sa stalo, keby sme tento prehliadač používali všetci. Ak chcete mať prehľad o tom, kam skutočne putujú vaše peniaze, Ecosia každý mesiac zverejňuje prehľad o financiách, takže si to môžete spätne skontrolovať.

Viac sa dozviete v tomto videu. A čo si ty dnes urobil pre naše životné prostredie?

[youtube zo93M_6Xl50 720 410]

interez.sk (Lucia M.), inhabitat.com
Príbehy
0
Komentovať (0)