foto: Universal Pictures

Veľké množstvo hercov berie svoju prácu skutočne vážne.

Nie každý pristupuje k svojmu povolaniu ľahostajne. Veľké množstvo hollywoodskych i zahraničných hercov podstúpilo pre svoje role extrémne podmienky a premeny. A to z jediného dôvodu. Chceli svoju postavu dotiahnuť k absolútnej uveriteľnosti.

A pokiaľ ste jednotlivé snímky videli, určite dokážete uznať, že niektoré z nich sú najautentickejšími výkonmi, aké sa v kinematografii odohrali.

Jared Leto

Jared Leto môže byť pyšný na svoj výkon v novom spracovaní/pokračovaní Blade Runnera. Rola hlavného záporáka mu skutočne sadla a aj napriek tomu, že vo filme nedostal veľa priestoru, stále dokázal obhájiť svoju výraznosť. Režisér filmu, fantastický Denis Villeneuve prezradil, že Jaredove odhodlanie ho celkom dostalo. Vo filme nosil šošovky, vďaka ktorým mali jeho oči pôsobiť prázdnym dojmom. Práve tieto šošovky mu znemožňovali vidieť pred seba čo i len na jediný meter. Počas celého nakrúcania sa tak herec stotožnil s tým, že nebude vidieť absolútne nič a aj napriek tomu sa pohyboval s istotou a podal perfektný výkon.

Leonardo DiCaprio

DiCapriov kúsok v tarantinovke Divoký Django je už viac-menej ikonický. A to aj napriek tomu, že film vznikol len pred šiestimi rokmi. Počas jednej scény DiCaprio tresol rukou po stole, no zavadil pri tom o pohár. Ako by sa dalo čakať v tejto chvíli si rozrezal ruku. Namiesto toho, aby nakrúcanie prerušil, rozhodol sa aj s krvavou rukou scénu dohrať. Tá sa dostala aj do finálneho zostrihu a vo filme krásne podčiarkuje vyšinutú a sadistickú osobnosť jeho postavy.

Anne Hathaway

Mnoho ľudí má túto nežnú herečku zafixovanú ako krásnu tvár z romantických komédii. Opak je však pravdou. Aj napriek tomu, že práve tieto role vytiahli Anne do povedomia, dokázala preukázať svoj herecký talent aj v serióznejších snímkoch. Jedným z nich sú napríklad Bedári. V tomto titule bola nútená zhodiť 11 kilogramov zo svojej už tak štíhlej postavy. Prísnu diétu doplnila o ďalšie radikálne rozhodnutie, od ktorého sa ju snažila odhovoriť maskérka spoločne s režisérom. Anne však trvala na svojom a nechala si ostrihať vlasy, aby tým zdôraznila (a pochopila) bolesť svojej postavy.

Heath Ledger

O Ledgerovi je známe, že postavu Jokera „vyšperkoval“ k dokonalosti. Počas príprav sa na mesiac zamkol do svojho bytu, kde spával len dve hodiny denne. A to práve preto, že ho zamestnávalo uvažovanie nad touto postavou. Po dokončení filmu spáchal samovraždu, s ktorou sa často spája práve postava Jokera. Jeho sestra však tento fakt poprela. Ledgerovi bol za túto úlohu posmrtne udelený Oscar.

Kate Winslet

Keď Kate Winslet nakrúcala film Predčítač, rozhodla sa ponechať si nemecký prízvuk, ktorým komunikovala počas celého nakrúcania a to aj v súkromí. Zverila sa, že jej deti z toho boli poriadne zmätené a vraveli, aby prestala meniť hlasy.

Ed Harris

V našich končinách ide o menej známeho herca, no veľkí filmoví fanúšikovia určite vedia o kom je reč. Keď Harris nakrúcal životopisný film o Jacksonovi Pollockovi, slávnom maliarovi, rozhodol sa naučiť maľovať. Tiež chcel lepšie pochopiť svoju postavu, čo sa mu aj úspešne podarilo.

Joaquin Phoenix

Ikonický herec Joaquin Phoenix však posunul veci na celkom iný level. Oklamal celý svet, keď o sebe prehlásil, že prestáva s herectvom. Bolo to len krátko potom, čo získal Oscara za postavu Johhnyho Casha v životopisnom filme Walk the Line. Phoenix vtedy pôsobil, že sa naozaj „scvokol“. Začal sa správať zvláštne, odpovedať stroho a arogantne a vyhlasoval o sebe, že začína s hudbou. Celý svet bol v domnení, že s Phoenixom, ktorý sa chválil svojou nachádzajúcou hip hopovou kariérou, niečo nie je v poriadku.

Brada a slnečné okuliare boli povinnou výbavou za každých okolností, o čom sa môžete presvedčiť aj v zázname z legendárneho interview s Lettermanom. V skutočnosti však Phoenix natáčal falošný dokument, za ktorým stál spoločne s bratom Bena Afflecka, Caseym. Svoje bizarné správanie odôvodnil tým, že sledoval veľa reality show a ohromovalo ho, ako môžu ľudia veriť, že všetko čo sa tu odohráva je skutočné. A tak vznikol tento rok trvajúci experiment, ktorým takmer úplne poslal svoju kariéru k vode.

Christian Bale

Christian Bale je známy pre svoju úžasnú schopnosť naberať a zhadzovať váhu. Občas však vedel veci dohnať do extrémov. Keď sa pripravoval na rolu v Mechanikovi, jedol len jediné jablko a plechovku tuniaka denne. Bol doslova vychudnutý, no o rok na to prišiel čas nakrúcať Nolanovho Batamana. Vtedy na svoje telo prihodil 45 kilogramov svalovej hmoty. Nolanovi sa to zdalo priveľa a tak ho požiadal, aby opäť zhodil ďalších 9 kilogramov. Neskôr však Bale nakrúcal Špinavý trik, pre ktorý zasa nabral ďalších 20 kilogramov. Tentokrát však nešlo o svalovú hmotu, ale čistý tuk, ktorý sa mu neskôr opäť podarilo zhodiť.

Robert De Niro

Quentin Tarantino opísal Scorseseho film Taxikár, ako jeden z najintenzívnejších filmov, aké kedy videl. Keď sa tento film nakrúcal, De Niro si spravil taxikársku licenciu a počas prestávok vozil ľudí po New Yorku. Keď v opätovnej spolupráci so Scorsesem hral v Zúriacom býkovi, naučil sa boxovať a nabral 27 kilogramov svalovej hmoty.

Shia LaBeouf

Shia LaBeouf je dobre známy tým, že sa občas podujíma na zvláštne projekty. Často dokáže šokovať svojim imidžom, ako aj kriminálnym vyčíňaním v osobnom živote. Pre svoju rolu vo filme The Necessary Death of Charlie Countryman chcel spraviť maximum. Aby lepšie pochopil pohnútky postavy, rozhodol sa užiť LSD. Mimo toho mu nerobilo problém pri nakrúcaní Nymfomanky Larsa von Triera, mať reálny sex pred kamerou.

thisisinsider
Príbehy
0
Komentovať (0)