foto: Fourth Born

Jeseň je tu.

A spoločne s ňou premiérové obdobie, pre väčšinu televíznych projektov. Niektoré svoje odprezentovanie stihli už na jar, iné sa ešte len pomaly spúšťajú. Je však jasné, že poprední tvorovia seriálov nám nadelili zasa skvelý výber titulov.

Pozreli sme sa niekoľko z nich, ktorým sa určite oplatí venovať pozornosť. Vyberať spomedzi nových titulov vie byť síce občas náročné, avšak tento rok bol pestrý najmä na staré známe pokračovania. Nové seriály však tiež neboli opomenuté, a tak sa môžeme pozrieť na tie, ktoré určite nesmiete premeškať.

Babylon Berlin/ Babylon Berlín

ČSFD: 87%

IMDB: 8.4/10

Aj tento titul už čoskoro zažije svoju premiéru v našich končinách. Televízia Epic Drama prináša na naše obrazovky seriál Babylon Berlín, ktorý je zasadený do medzivojnového obdobia. Jeho dej sa točí okolo komisára z malého mesta, ktorý prichádza do nemeckej metropoly vyšetrovať prípad šírenia ilegálnej pornografie. V pätách mu však bude miestna mafia, ktorá za týmto nečistým biznisom stojí. Nebude trvať dlho, kým sa ich pozornosť na komisára upriami. My sa tak môžeme tešiť na kontroverzné témy, erotiku, podsvetie a dynamickú zápletku. Seriál Babylon Berlín môžete sledovať na televízii Epic Drama od 18. októbra o deviatej večer.

Sharp Objects

ČSFD: 80%
IMDB: 8.3/10

Autorka knižnej predlohy sa pustila aj do scenára tohto netradičného projektu. Pri spisovateľke Gillian Flynn zvolili tvorcovia podobný postup aj v prípade filmu Gone Girl. Skvelý thriller, ktorého réžie sa ujal David Fincher, vyšiel práve z jej pera. Kniha sa predávala viac než dobre, a tak jej bol zverený aj scenár k celovečernému filmu. Podobne chladný a temný projekt je aj dielo Sharp Objects, ktoré vzniklo v tej istej talentovanej hlave. Aj keď sa vám tento titul mohol stratiť v mori iných seriálov, určite by bola chyba, keby ste ho premeškali.

Final Space

ČSFD: 84%
IMDB: 8.4/10

Final Space odráža súčasný trend animákov, ktorý mieri čoraz na vyšší a vyšší level. Seriály, ktorých postavy nestvárňujú reálni herci, už dávno nie sú len pre deti. Či už sú to Simpsonovci, Beavis a Butt-Head alebo South Park, tento typ seriálov sa teší veľkej obľube. Final Space sa najväčšmi ponáša na seriál Rick & Morty, avšak nie je nutné sa obávať, že by išlo o nejakú vykrádačku. Ako humor, tak aj zápletka sú veľmi originálne a Final Space je naozaj milým prekvapením, ktoré uspokojí nielen milovníkov sci-fi.

PPPíter v Afrike

ČSFD: 90%

Toto je trochu netradičný koncept, avšak nie je to prvý prípad, kedy sa človek dostal od Youtubu na televízne obrazovky. Youtuber PPPíter sa vyznačuje zábavným obsahom, no na jeho ostatných kanáloch nechýbajú ani cestovateľské videá. Práve z tohto súdka pochádza seriál, ktorý u nás vysiela verejnoprávna televízia. Jeho cesty z Afriky sa dostali až na obrazovky, čo je slušný úspech. A výsledok skutočne vyzerá dobre, preto rozhodne nič nepokazíte, ak týmto 10 minútovým epizódam, venujete trocha svojho času.

Patrick Melrose

ČSFD: 84%
IMDB: 8.3/10

Benedict Cumberbatch naštartoval svoju kariéru najmä vďaka seriálu Sherlock. Nie je mu však cudzí ani Hollywood, čo je naozaj pozoruhodné. Nehovoríme o fakte, že sa mu to podarilo dotiahnuť dosť ďaleko, ale o tom, že ešte stále sa nebráni seriálovej tvorbe. V najnovšom televíznom projekte stvárnil postavu Patricka Melrosa, člena britskej smotánky, ktorý žije život tak nejako po svojom a nie tak, ako káže bontón. Nechýbajú dokonca ani drogy a zábery z ťažkého dospievania.

Kidding

ČSFD: 74%
IMDB: 7.3/10

Na seriál sa nechal ukecať aj Jim Carrey. Tentokrát však nejde o televízny projekt, ale skutočne zaujímavý titul z dielne Netflixu. Carrey tu stvárňuje hlavnú úlohu menom Jeff. V jeho živote ho však sprevádza alter ego zvané Mr. Pickles. Ten je ikonou detských zábavných relácií, na čom sa mu podarilo vybudovať slušnú kariéru. Aj zabávač je však len človek a my vo veľmi zaujímavom poňatí sledujeme jeho tvrdý pád. Kidding však nie je len depka. Vďaka Carreymu a šikovným scenáristom je doplnený o veľmi svieži humor.

Maniac

ČSFD: 78%
IMDB: 8.2/10

Netflix tento rok prišiel s ďalším fantastickým titulom, ktorým je Maniac. Réžie tejto minisérie sa ujal Cary Fukunaga. Autor filmu Beasts of no nation a filmár natoľko šikovný, že bez problémov obsadil do hlavných úloh Jonaha Hilla a Emmu Stone. Seriál sa odohráva v zvláštnych paralelných svetoch, ktoré sú výplodom virtuálnej reality. Za ňou stoja vedci, ktorí sa zaoberajú výskumom v oblasti psychických porúch a herecká dvojica predstavuje ich subjekt. Seriál je skutočne netradičný, dynamický a strhujúci, a preto si spomedzi tohtoročných noviniek vyslúžil na našom zozname prvé miesto. (Aspoň zatiaľ).

Príbehy
0
Komentovať (0)