Foto: Pixabay

Dnes budete môcť na nočnej oblohe pozorovať nezvyčajný objekt.

Prázdniny ponúkajú ideálnu príležitosť na sledovanie nočnej oblohy. Inak tomu nebude ani dnes, kedy budete mať možnosť zhliadnuť nezvyčajný objekt. Nemusíte sa však báť, nepôjde o žiadne UFO. V celej svojej kráse sa totiž ukáže Medzinárodná vesmírna stanica (ISS).

Celý júl nám nočná obloha ponúka tie najrôznejšie astronomické udalosti – meteorické roje, rôzne satelity či samotnú Venušu. Ako píše portál dobrenoviny.sk, v týchto dňoch sa budú môcť Slováci do sýtosti vynadívať na ISS, no dnes večer to bude trochu iné. O 21:31 totiž bude stanica prelietavať ponad Slovensko. tento dlhotrvajúci prelet môže trvať aj desať minút.

Pixabay

Stanicu si pomýlite len ťažko, je totiž pomerne ľahko viditeľná voľným okom, no v porovnaní s lietadlom letí rýchlejšie a jej svetlá neblikajú. V porovnaní s meteormi či inými jasnými bodmi je zase naopak pomalšia, pretože meteory sú veľmi rýchle a zvyčajne ich uvidíte len na zlomok sekundy.

V tomto mesiaci však môžete vidieť aj ďalšie zaujímavé vesmírne divadlá, o ktorých sme vám už písali – meteorický roj Delta Aquaridy bude viditeľný už zajtra, meteorický roj Alfa Kaprikornidy, ktorý môžete vidieť 30. júla alebo od 31. júla návrat súhvezdia Orion na nočnú oblohu.

Pozri aj: Vitajte na ISS. Vďaka službe Street View sa teraz môžete poprechádzať až po 15 vesmírnych moduloch

dobrenoviny.sk, nasa.gov
Príbehy
0
Komentovať (0)