Foto: Columbia Pictures Corporation

Jedna z najväčších hviezd Hollywoodu dnes oslavuje významné milénium.

Nepovedali by ste to, no Will Smith to už dotiahol k päťdesiatke. Na oslavu plánuje skočiť bungee jumping v oblasti Grand Canyonu. Celú udalosť chce odstreamovať naživo na svojom Youtube kanáli. Smith sa preslávil svojou extravaganciou už pred niekoľkými dekádami. Obyčajný chlapec z Filadelfie začínal v 80. rokoch ako MC, kedy sa spichol s miestnym DJ-om.

Netrvalo dlho a zo Smitha sa bola jedna z najväčších rapových hviezd. Vedel, ako robiť hudbu, no zároveň aj vedel ako rozbiť zarobené peniaze. V roku 1990 tak bol nútený vyhlásiť bankrot. Keď sa však jedného teplého večera zatúlal na prominentnú párty v LA, ešte ani netušil, ako sa má jeho život obrátiť. Stretol sa tu s významným producentom, ktorý Smitha obsadil do pripravovaného sitcomu.

The Fresh Prince of Bel-Air

ČSFD: 62%
IMDB: 7,9/10

A tak sa z neho stala tvár seriálu Fresh Prince of Bel-Air. Tento televízny projekt zaznamenal takmer okamžite ohromný úspech. A to Smithovi, ktorý si v podstate zahral sám seba, otvorilo dvere do celkom nového sveta. Bol opäť na výslní, no tentokrát nie na hudobnej scéne. Vstúpil do sveta filmu a to veľmi okázalým spôsobom. Keď sa v roku 1993 ukázal v komédii Made in America, nebál sa vypýtať si za úlohu 5 miliónov dolárov. O dva roky na to prišiel film Bad Boys.

Bad Boys/ Ničomníci

ČSFD: 75 %
IMDB: 6,8/10

S astronomickým platom neporaziteľný producent Jerry Bruckheimer súhlasil a obsadil ho do filmu Bad Boys. Po jeho boku sa ukázal Martin Lawrence, čo sa ukázalo ako nesmierne nabitá kombinácia dvoch komediálnych talentov. O pár rokov sa Bad Boys dočkali aj podobne úspešného pokračovania. V najbližších dvoch rokoch by sme dokonca mohli dočkať aj tretieho pokračovania tejto ikonickej policajnej dvojice z Miami.

Independence Day/ Deň nezávislosti

ČSFD: 74%
IMDB: 7/10

Keď režisér Ronald Emmerich začínal so svojou kariérou, bol ešte študentom. Už vtedy však natočil najdrahší nemecký film a prepracoval sa až do Hollywoodu. Vzniklo akčné béčko Univerzálny vojak, ktoré aj skrz pochybnú kvalitu, zarobilo ťažké prachy. Vtedy sa od Emmericha očakávalo čosi ešte väčšie. A tak prišiel Deň nezávislosti. Aj napriek tomu, že dej bol viac-menej ľahko predvídateľný, vďaka masovej reklame a tvári Willa Smitha, zaznamenal aj tento projekt ohromný úspech. A to bol ďalší kariérny skok v živote chlapca z Filadelfie.

Men in Black/ Muži v čiernom

ČSFD: 79%
IMDB: 7,3/10

Zo Smitha sa postupne stala ikona. A po Bad Boys prišla v roku 1997 aj jeho ďalšia ikonická rola. Men in Black, podobne ako Deň nezávislosti pracovali s myšlienkou mimozemskej invázie, no v omnoho odľahčenejšom duchu. Film vznikol na motív komiksu a po boku Smitha sa tu objavil aj Tommy Lee Jones. Ten však s úlohou súhlasil len pod podmienkou, že sa scenár prepíše tak, aby lepšie odrážal suchý humor, ktorým sa predloha mohla pochváliť. Spielberg, ktorý na tomto projekte pôsobil ako producent, samozrejme súhlasil.

Ali

ČSFD: 74%
IMDB: 6,8/10

Život Muhammada Aliho bol opradený rúškom tajomstva, no aj ohromného vzrušenia. Športová legenda minulého storočia bola jedna z mnohých vecí, ktorá symbolizovala Ameriku. V tomto odvážnom projekte si Aliho pochopiteľne zahral Smith a na šťastie preňho, to vyšlo na jednotku. Smith tak preukázal, že okrem komediálnych a blockbustrových rolí, dokáže odohrať aj serióznu úlohu.

I, Robot/ Ja, robot

ČSFD: 82%
IMDB: 7,1/10

Ja, Robot  nevychádza tak celkom z predlohy Isaaca Asimova. Film bol pôvodne napísaný ako klasická mysteriózna zápletka s vraždou, no až neskôr mu bola dodaná sci-fi atmosféra. Vo filme platili zákony robotiky, ktorých autorom bol Asimov. Z tých vychádzal aj titul Andrew – Člen našej rodiny. Film je zasadený do Chicaga roku 2035 a pojednáva o hrdinovi budúcnosti, ktorý nie je stotožnený s myšlienkou, že medzi ľuďmi majú žiť roboti.

The Pursuit of Happyness/ Šťastie na dosah

ČSFD: 82 %
IMDB: 8/10

Šťastie na dosah je skutočne magický snímok, kde Smith opäť preukázal svoj nezameniteľný talent. Tentokrát sa objavil vo veľmi citlivom a úprimnom snímku. Po jeho boku sa ukázal aj jeho mladší syn, Jaden. Chlapcova postava vo filme nesie jeho skutočné stredné meno, Christopher. A ako by sa dalo čakať, film sleduje osud otca, ktorý sa všemožnými spôsobmi snaží svojho syna zabezpečiť, no čaká ho veľmi tŕnistá cesta. Pomáha mu však svetlá vízia do budúcnosti a dôvera, ktorú doňho malý chlapec vkladá.

I Am Legend/ Ja, legenda

ČSFD: 77%
IMDB: 7,2/10

Ja Legenda je titul, pri ktorom sa táto hviezda opäť vrátila k blockbustrovému žánru. Postapokalyptický thriller sleduje osud vedca, ktorý prežíva v ruinách New Yorku. Svet zachvátila pandémia a profesor Neville je možno jediným človekom na svete, ktorého nepostihla mutácia. Spoločnosť mu robí verný pes a on dúfa, že sa mu podarí nákazu zvrátiť. Chce z vlastnej krvi vyrobiť protiliek, no nebezpečné okolnosti a čas hrajú proti nemu.

Seven Pounds/ Sedem životov

ČSFD: 81%
IMDB: 7,6/10

Ďalší z filmov, kde sa Smith ukázal v roli citlivého, motivovaného muža. Réžie snímku sa ujal Gabriele Muccino, ktorý na režisérskej stoličke sedel aj pri vzniku Šťastia na dosah. Hlavná postava filmu, Ben, sa snaží napraviť svoje hriechy tým, že pomôže 7 ľuďom, ktorých osud sa dostal do veľmi krehkej fázy. Ani vo sne by ho však nenapadlo, že do jednej z týchto osôb sa zamiluje. A tá naveky prevráti všetky jeho názory a presvedčenia.

Hancock

ČSFD: 66%
IMDB: 6,4/10

Hancock nie je typický superhrdina. Je to muž s nadprirodzenými schopnosťami, no rozhodne sa nespráva tak, ako sme na to zvyknutí z komiksov. Hancock chľastá a všetko čoho sa chytí, pokazí. Rád by svoje schopnosti využil na niečo prospešné, no namiesto toho len spôsobuje miliónové škody. Osud ho však spojí s celkom obyčajným mužom Rayom, ktorý sa ho pokúsi zmeniť.

Príbehy
0
Komentovať (0)