Foto: Film Čiara

Slovensko-ukrajinský pašerácky thriller Čiara vychádzajúci zo skutočných udalostí bodoval. Slovák Peter Bebjak si zaň odniesol cenu za réžiu.

Film Wandy Adamík Hrycovej a režisér Petra Bebjaka s názvom Čiara má svojich prvých divákov. Slávnostne sa predstavil 3. júla na filmovom festivale v Karlových Varoch, kde v beznádejne vypredanej filmovej sále zožal úspech.

Jediný slovenský film v hlavnej súťaži 52. ročníka filmového festivalu v Karlových Varoch bol oficiálne predstavený. Film Čiara z prostredia slovensko-ukrajinského pohraničia sa odohráva počas obdobia, kedy Slovensko vstúpilo do Schengenu a pre pašerákov cigariet nastávajú ťažké časy. V hlavnej úlohe mafiánskeho bossa Adama Krajňáka zažiaril Tomáš Maštalír, po jeho boku sa ako razantná matka predviedla skvelá Emília Vášáryová a postavu submisívnej manželky netradične stvárnila Zuzana Fialová. Režisér Peter Bebjak vo filme zmiešal viacero žánrov, čo spolu s perfektnou kamerou Martina Žiarana dotvára perfektný filmový zážitok. Film vznikol v slovensko-ukrajinskej koprodukcii a diváci sa tak môžu tešiť na skvelú spoluprácu slovenských a ukrajinských hercov.

Lístky na svetové predstavenie sa ušli len tým najšikovnejším – všetkých 1200 lístkov sa predalo v priebehu 10 minút. Producentka Wanda Adamík Hrycová slávnostne uvedenie filmu hodnotí: „ Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa na filme podieľali. Zatiaľ sme mali veľmi pozitívne ohlasy, za čo sme všetci nesmierne vďační. Nevieme sa dočkať slovenskej premiéry, kde si film môžu diváci pozrieť už tretieho augusta. Dúfame, že sa im bude páčiť rovnako.“

A ako to vyzeralo na párty po premiére k filmu Čiara? Viac už vo videu.

Pozri aj: Dlho očakávaný slovenský film Čiara predstavil svoj plagát. Je na ňom Tomáš Maštalír v podobe, ako nikdy predtým

TS Monika Želasková
Príbehy
0
Komentovať (0)