foto: Franz Steiner/ behance

Naďa Černá / / Série
V dnešnej dobe existuje veľmi veľa druhov zamestnaní, ktoré môžete mať. Niektoré sú bežné, no iné sú veľmi zaujímavé. V budúcnosti však budú existovať aj nové povolania, ktoré vás môžu prekvapiť.

Vďaka vplyvu nových technológií, ktoré na nás vyskakujú odvšadiaľ, sa vytvorilo niekoľko zaujímavých zamestnaní, ktoré sú dnes už považované za bežné. Pracovný trh sa však neustále mení a o niekoľko desaťročí môže byť úplne iný, ako bol dnes. Týchto 7 bláznivých zamestnaní môže vzniknúť v priebehu niekoľkých desiatok rokov. 

Údržbár 3D tlačiarne

Makerbot Industries - Replicator 2 - 3D-printer 18

Áno, táto práca znie veľmi zaujímavo, a vďaka vynájdeniu 3D tlačiarní aj veľmi realisticky. Človek, ktorý bude vykonávať túto prácu, vám vytlačí s pomocou 3D tlačiarne napríklad náhradné potrubie, ktoré vám tečie, nejakú maličkosť do domu či dokonca celý nový dom. To však predbiehame. Na začiatku bude tento „kúzelník“ vyrábať najčastejšie jednoduché veci. Po čase vám však na objednávku vytlačí možno aj vášho sexuálneho partnera, kto vie.

Architekt odpadkov

pixabay.com

Jedného dňa bude na Zemi toľko odpadu, že si budeme musieť nájsť nový spôsob, ako s ním zaobchádzať. Práve vtedy nastúpia architekti odpadkov, ktorí pomocou nich vytvoria napríklad pavilón z plastových pohárov či dokonca plávajúce mestá vybudované z rôznych druhov odpadkov, v ktorom by mohlo žiť viac ako 20-tisíc ľudí.

Sprievodca vesmírom

wikimedia.org

Cestovanie do vesmíru už nie je tak nereálne, ako to bolo v minulom storočí. Síce dnes môže do vesmíru cestovať len profesionálny astronaut, o pár rokov si to bude môcť dovoliť väčšina ľudí. Práve preto vznikne aj nová profesia a to sprievodca vesmírom, ktorý vás bude sprevádzať po celú cestu.

Digitálny manažér smrti

pxhere.com

Znie to morbídne či až bizarne? Počkajte si 20-30 rokov a uvidíte, že toto povolanie bude dávať zmysel. Ľudia totižto už dnes trávia dlhé hodiny na internete a sociálnych sieťach. O pár rokov to bude omnoho horšie, a preto budú potrebovať niekoho, kto sa im po smrti postará o všetky sociálne siete či bankové účty.

Baníci asteroidov

pixabay.com

Výskumy ukazujú, že asteroidy obsahujú rozsiahle ložiská paládia, platiny či ródia, čo z nich robí skvelé miesto na podnikanie. Síce sa niečo takéto ešte dlho nemusí objaviť, určite to však nie je nemožné.

Učiteľ zaujímavostí a kuriozít

wikimedia.org

Už ste niekedy surfovali na webe len tak, bez cieľa? Mnohí čítajú zaujímavé články a nájdu tak informácie, o ktorých ani nevedeli. Práve učitelia zaujímavostí budú akoby osobitnými poradcami pri poskytovaní inšpirácié a vyvolávania zvedavosti. Takisto budú učiť ako skúmať nové informácie a ako si ich jednoduchšie zapamätať.

Mestskí farmári

wikimedia.org

Rastúca populácia bude pomaly nútiť ľudí, aby si stavali domy a sťahovali sa na poľnohospodárske pozemky, ktoré nie sú obývané. Vďaka tomu budú mladí ľudia nútení robiť to, čo naši predkovia. Mestskí farmári sa budú zaoberať najmä rastlinami zeleniny a ovocia a ich pestovaním. Tieto farmy však budú vyzerať úplne inak ako tie, na ktoré sme zvyknutí.

Pozri aj: 9 rokov fotil stále tých istých ľudí na ceste do práce. Výsledok, ktorý z toho vznikol, je úžasný

brightside.me
0
Komentovať (0)