Foto: instagram.com(peterfunch)

Naďa Černá / / Série
Roky ubiehajú a my si ani neuvedomujeme, ako sa rýchlo okolie a najmä my, meníme. Dánsky fotograf sa zameral na tých istých ľudí, ktorých fotil deväť rokov a výsledky sú skvelé.

Nielen prostredie, v ktorom žijeme, ale najmä my sami sa neuveriteľnou rýchlosťou meníme. Či už sa zmeníme výzorom alebo chovaním, každý deň nám dá niečo iné. Dánsky fotograf sa zameral na niekoľkých ľudí v New Yorku a fotografoval ich neuveriteľných deväť rokov.

Peter Funch, dánsky fotograf, strávil dlhých deväť rokov fotografovaním neznámych ľudí po ceste do práce. Zameral sa na oblasť Grand Central, kde si vyhliadol pár ľudí, ako spolu so zívaním či kávou v ruke bežia do práce. Dnes tvoria tieto fotografie Funchovu najnovšiu knihu.

Fotografie začal vytvárať v roku 2007 a skončil v roku 2016. Každá fotografia bola vytvorená v čase od 8:30 do 9:30. Funch stál na svojom mieste každý deň, no niektorých ľudí nestretol vždy. Niekedy sa stalo, že ich stretol až o niekoľko rokov. Doslova neuveriteľné pre samotného fotografa bolo to, že niektorí z nich majú svoj rituál rovnaký viac ako 10 rokov.

Pozri aj: Fotograf našiel ľudí, ktorých fotil pred desaťročiami, aby ich odfotil znovu v rovnakej póze. Výsledok je ohromujúci

boredpanda.com
0
Komentovať (0)