Slovenčina je krásny jazyk plný slov, ktoré miernou obmenou dávajú úplne iný význam. A vlastne. Nie iba slovenčina. Veď aj cudzie slovíčka vyznejú so slovenskou výslovnosťou dosť čudne a niekedy neuveriteľne vtipne.

Presne takýmito slovnými hračkami sa dnes zaoberá mnoho Slovákov, či už pomocou ilustrácii alebo len tak, bez obrázkov. A tu sa dostávame ku skupine na Facebooku s menom Dexempo bekomplex. Do nej pridávajú ľudia veľmi zaujímavé príspevky a nám nedalo o nich nespraviť článok.

„Čaute. Dexempo Bekomplex vzniklo ako verejné pokračovanie breptov, zkomolenín, decentne pozmenených frázičiek a slovných spojení, ktoré vznikali kedysi v dvoch ľudských hlavách. Boli to presne tie, ktoré sme museli okamžite poslať SMS-kou kamošovi, aby sa radosť zdvojnásobila. A tiež, aby sa tieto vzácne perly nestratili.  Ale vieme, že je nás takých viac, ktorým po hlave behajú podobné blbiny. Preto sa cíť pozvaný prispieť a nenechávaj si haluze pre seba.“

My sme vybrali tie najlepšie príspevky za posledných pár mesiacov no ak ich chceš vidieť viac, a hlavne každý deň, neváhaj sa do skupiny pridať. A samozrejme, môžeš pridávať vlastné nápady.

bekomplex


bekomplex2


bekomplex3


bekomplex4


bekomplex5


bekomplex6


bekomplex8


bekomplex9


bekomplex10


bekomplex11


bekomplex12


bekomplex13

bekomplex14


bekomplex15


bekomplex16


bekomplex17


bekomplex18


bekomplex19


bekomplex20


bekomplex21


bekomplex22


bekomplex23


bekomplex24


bekomplex25


bekomplex26


bekomplex27


bekomplex28

Máte aj vy uložené podobné slovné hračky vo svojej hlave či v zápisníku? Napíšte nám ich do komentárov.

Pozri aj: Agát Broz: Táto dievčina vytvára dvojzmyselné ilustrácie, na ktoré sa budete musieť pozrieť aspoň dvakrát, aby ste ich pochopili

Dexempo Bekomplex
Príbehy
0
Komentovať (0)