Ilustračná foto: TASR - Roman Hanc

Rakúsko hlási 20-tisíc obetí covidu, pribudlo 7000 nových prípadov nákazy.

Pandémia koronavírusu si v susednom Rakúsku vyžiadala už 20.010 obetí. V krajine navyše v uplynulých dňoch začal stúpať počet nových prípadov nákazy. Za uplynulých 24 hodín testy potvrdili infekciu u viac ako 7000 ľudí. Informovala o tom v utorok agentúra APA.

„Každý, kto veril, že pandémia je za nami, alebo si aspoň dá cez leto dá prestávku, sa v utorok presvedčil o tom, že sa mýlil,“ napísala APA s tým, že všetky ukazovatele pandémie sa aktuálne v Rakúsku vyvíjajú nepriaznivo.

U našich západných susedov stúpa počet aktívnych prípadov, počet hospitalizovaných aj sedemdňová incidencia, ktorá udáva počet nakazených na 100-tisíc obyvateľov. Najvyššia incidencia je v hlavnom meste Viedeň, po nej nasledujú spolkové krajiny Dolné Rakúsko, Vorarlbersko a Burgenland.

Foto: TASR/AP

Naše ministerstvo vyzýva na opatrnosť

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR apeluje na opatrnosť pred ochorením COVID-19. V rizikových situáciách odporúča nosenie respirátorov, v prípade miernych príznakov respiračného ochorenia preventívnu izoláciu.

„Leto je síce v plnom prúde, no treba byť opatrný – ochorenie COVID-19 je stále medzi nami,“ skonštatoval. Poukázal na skutočnosť, že nárast pozitívnych prípadov v rámci PCR testov už eviduje aj Slovensko. Podľa neho stále existuje riziko vzniku nových variantov nového koronavírusu.

Ďalší vývoj ochorenia budú podľa neho ovplyvňovať viaceré faktory. Ministerstvo situáciu monitoruje. Zdôraznilo, že z hľadiska opatrení je dôležitá situácia v zdravotníckych zariadeniach. „Aj na základe toho sa budú prípadne prijímať ďalšie opatrenia,“ ozrejmilo MZ.

Zdôraznilo, že väčšina obyvateľov už získala nejakú formu imunity buď očkovaním, alebo prekonaním ochorenia. T bunky podľa neho poskytujú ochranu aj niekoľko rokov po očkovaní či prekonaní ochorenia.

Uložiť článok

Najnovšie články