brightside.me

Lucia Mužlová / / Série
Predstavte si, že máte "zbytočných" 30€ a môžete sa najesť kdekoľvek na svete. Ktorú krajinu by ste si vybrali? Možno vám v rozhodovaní pomôže práve tento článok. Pozreli sme sa, čo všetko na večeru dostanete v rôznych krajinách sveta, ak máte práve 30€.

Pre niektorých je suma 30€ na osobu za večeru asi dosť vysoký peniaz a mnoho Slovákov si takúto večeru jednoducho nemôže dovoliť. Táto téma nás zaujala, a preto sme neváhali a pozreli sa „na zúbok“ aj iným krajinám. Výsledky sú naozaj zaujímavé. Jedná sa o jedlo z reštaurácií strednej triedy a výsledná suma 30€ je priemerná. Pozrite sa, ako by mohla vyzerať vaša objednávka za 30€.

Zaujímajú vás takéto porovnávacie články? Nedávno sme vám priniesli aj článok o tom, koľko stoja vysoké školy všade na svete.

Švajčiarsko

30eur1
depositphotos

Švajčiarsko je jednou z najdrahších európskych krajín. Táto skromná večera je presne to, čo tu získate za danú sumu peňazí v lacnejšej reštaurácii s národnou kuchyňou. Ak chcete niečo trochu viac výživnejšie, môžete vyskúšať talianske, čínske a turecké reštaurácie, ktorých tu je dostatok.

Japonsko

30eur2
depositphotos

Kulinárska turistika v súčasnej dobe v Japonsku veľmi prosperuje, pretože je mnoho milovníkov japonskej tradičnej kuchyne. Jedlo nie je veľmi pikantné, a preto láka turistov nielen z východu, ale aj zo západu. Navyše, mnoho reštaurácí tu má aspoň jednu Michelinskú hviezdu. Najlepšie urobíte, keď si objednáte jedlo s morskými plodmi.

Taliansko

30eur3
depositphotos

Talianska kuchyňa je považovaná za jednu z najlepších na svete, no neskúsený turista len veľmi ťažko nájde reštauráciu, kde by si vychutnal lahodné talianske jedlá za rozumnú cenu. Domáce cestoviny a pizza, kockované obrusy a reštaurácia zašitá hlboko v uličkách, to je voľba číslo jedna pre človeka, ktorý je skúsený gurmán. Okrem tradičných jedál tu môžete ochutnať aj domáce vína.

Kanada

30eur4
depositphotos

Je ťažké hovoriť o národnej kanadskej kuchyni, pretože je to skôr zmes rôznych kuchýň, ktoré priniesli prisťahovalci z celého sveta. Rozdiel v cenách pri veľkomestách a menších mestách je obrovský. Na obrázku je objednávka, ktorú za 30€ dostanete v malej rodinnej reštaurácii v hlavnom meste.

Francúzsko

30eur5
depositphotos

Francúzsko je asi najviac znamenitá krajina, pokiaľ ide o kuchyňu. Ceny sa líšia v závislosti na tom, ako vysoko sa daná reštaurácia v rebríčku nachádza. Toto je večera, ktorú si môžete objednať v dobrej lacnej reštaurácii, no pomerne ďaleko od centra Paríža. Každopádne musíte určite ochutnať preslávené francúzske vína.

Španielsko

30eur6
depositphotos

V Španielsku môžete mať za 30€ kompletnú večeru v lacnejšej reštaurácii. Prípadne si v lepšej reštaurácii môžete objednať tradičné jedlo s miestnym vínom. Každopádne sa najete do sýtosti.

Jamajka

30eur7
depositphotos

Jamajská kuchyňa je nielen exotická a rôznorodá, ale miniete tu pomerne málo peňazí. Reštaurácie strednej triedy ponúkajú jedlá, či už tradičné alebo plné morských plodov, za ktoré by ste v každej európskej reštaurácii zaplatili dvojnásobok.

A ako sú na tom ďalšie krajiny v porovnaní so Slovenskom?Komentovať (0)