durbansafaris.com

koso / / Zaujímavosti
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Za posledných 25 rokov zaznamenala Afrika najväčší pokles populácie slonov kvôli nárastu pytliactva vo východnej časti kontinentu. Populácie poklesla až o 111 000 jedincov.

Populácia najväčšieho cicavca žijúceho na pôde Afriky sa podľa Medzinárodnej únii pre ochranu prírody (IUCN) odhaduje na 415 000. Je možné, že existuje aj ďalších 135 tisíc slonov v oblastiach, ktoré ešte neboli úplne preskúmané.

Pytliactvo so slonovinou sa v posledných 10 rokoch stalo veľmi rozšírené, čo viedlo slony k opusteniu viacerých oblastí a veľkým stratám z ich populácie. Medzi africké krajiny, ktoré boli pytliactvom postihnuté, patria najviac Tanzánia, Konžská demokratická republika, Kamerun, Čad a Stredoafrická republika. V Južnej Afrike nájdeme stále viac ako 70% zo všetkých slonov v Afrike, teda približne 293 tisíc jedincov. Vo Východnej Afrike by sme našli približne 20%, pričom v Strednej a Západnej Afrike dokopy len 9% z terajšej populácie Slonov.

Viac o pytliactve a jeho vplyve na jednotlivé druhy zvierat nájdete tu.

tusk.org
tusk.org
0
Komentovať (0)