Foto: Unsplash

Vyhrať súťaž v krasopise nie je pre 10-ročnú Saru Hinesley vôbec veľká vec.

Súťaž, ktorej sa zúčastnila bola pre ňu len niečo, čo absolvovala so svojimi spolužiakmi. Pre tých, ktorí ju však poznajú, je Sara skutočne výnimočné dievča, ktoré dokáže vo veku 10 rokov písať perfektne v angličtine i mandarínskej čínštine, teda dvoch najrozšírenejších jazykoch sveta. Aj napriek tomu, že Sara sa narodila bez rúk, prekonáva sa každý deň.

Z jej úspechov je však jasná jedna vec, ktorú nechápe mnoho zdravých, dospelých ľudí. A to, že Sara sama seba nevníma ako obeť. Toto nadané dievča žije so svojimi rodičmi v Marylande a okrem toho, že dokáže bez problémov písať, vyniká aj v sochárčení či maľovaní. Sara získala tento rok prvé miesto v súťaži krasopisu známej ako Nicholas Maxim award for cursive handwriting.

Ide si za svojim, akoby sa nič nedialo

Toto ocenenie poputuje každý rok do rúk dieťaťa s mimoriadnymi potrebami. Zdá sa však, že Sarine potreby sú celkom obyčajné. „Nikdy som ju nepočula povedať ‚nemôžem‘. Je to malá rockstar a dokáže sa vysporiadať s hocičím, čo na ňu hodíte,“ hovorí Sarina učiteľka pre Washington Post. Sara pritom nikdy nenosila na rukách protézu a dokonca často odmieta používať nástroje, ktoré by jej mali pomôcť v každodennom živote.

Malá hrdinka pri písaní využíva obe ruky, čo by ste však na výslednom produkte vôbec nezbadali. Táto malá bojovníčka dokazuje, že nič nie je nemožné, keď má človek v hlave správne nastavenie a okolie, ktoré ho podporuje. Okrem samotného uznania získala Sara so svojou trofejou aj odmenu v hodnote 500 dolárov.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy