Foto: facebook.com (Virunga National Park)

Pytliactvo je jeden z najohavnejších činov, ktoré sa ľudia dopúšťajú na zvieratách.

Fotografie pochádzajú z národného parku Virunga nachádzajúceho sa v Konžskej demokratickej republike. Kongo je aj v súčasnosti miestom mnohých ozbrojených konfliktov a pytliactvo je tu žiaľ vo veľkom rozšírené, pričom terčom pytliakov sú často gorily. Našťastie sa v Kongu nájde dostatok ľudí, ktorým osud goríl nie je ľahostajný. 

Medzi nich patria rangeri z národného parku, ktorí sa o majestátne zvieratá s oddanosťou starajú. Na internete sa teraz objavila krásna fotografia, na ktorej ranger Mathieu Shamavu pózuje s dvomi gorilami. Tie sa do národného parku dostali ako mláďatá, keď ich rodičov zabili práve pytliaci.

Gorily preberajú pózu rangerov a výsledok je milý a komický zároveň

Byť rangerom vo Virunge však nie je iba zábava s gorilami. Miesto je práve kvôli konfliktom nebezpečné a ľuďom tu často ide aj o život. No mnohí sú pre gorily ochotní urobiť všetko čo je v ich silách a zvieratá sú im za to vďačné.

Národný park Virunga je národný park v Konžskej demokratickej republike ležiaci medzi pohoriami Ruwenzori a Virunga. Je to druhý najstarší národný park v Afrike, založený v roku 1925. V súčasnosti sa rozprestiera na ploche 7 835km a je domovom vzácnych goríl horských.  V roku 1979 bol park zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

To, že byť rangerom vo Virunge je nebezpečné, hovorí aj štatistika. Od roku 1994 bolo v boji proti pytliakom zabitých viac ako 120 zamestnancov parku.

Ako ale dokazujú aj tieto fotografie, táto práca má veľký význam pre zachovanie krásy prírody pre budúce generácie.

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )