Foto: instagram.com

Vďaka demografií môžeme zistiť naozaj veľmi veľa zaujímavých vecí. Medzi tieto zaujímavosti sa radí napríklad aj pomer žien a mužov, ktorí obývajú jednotlivé krajiny.

Každá krajina má inú demografiu. Môžeme vďaka nej zistiť počet obyvateľov, rôzne národnosti či napríklad aj počet žien a mužov, ktorí obývajú danú krajinu. Ak sa vám zdá, že žien je na svete akosi viac než mužov. určite by ste sa mali pozrieť na demografiu týchto jedenástich krajín, kde mužská populácia výrazne prevažuje nad tou ženskou. 

NórskoNórsko, malý štát, ktorý sa nachádza na Škandinávskom polostrove, sa môže pýšiť omnoho vyšším počtom mužov, ako žien. Demografia krajiny totižto tvrdí, že v Nórsku žije o viac ako 12 000 viac mužov, ako žien. Nikto však nevie, prečo a ako odstrániť tento rozdiel.

IslandNa Islande je v priemere 104 mužov na 100 žien. Síce to neznie ako veľký rozdiel, no islandská vláda chcela proti tomu zakročiť tak, že by platila zahraničným ženám, aby si vzali islandského muža. Tento návrh bol však veľmi rýchlo zamietnutý.

KanadaKanada má však takisto rovnaký problém. V tejto krajine je o približne 250 000 mužov viac ako žien. Dôvod tohto vysokého čísla je najmä ten, že mnohé ženy z rodnej krajiny odchádzajú a viac sa nevrátia.

Cyprus

Στο @downtown_cy που κυκλοφορεί.. #downtown #downtowncy

A post shared by Γιώργος Παπαδόπουλος (@giorgospapadopoulosofficial) onNajnovšie štatistiky hovoria jednoznačne. Aj napriek tomu, že na Cyprus prišlo veľmi veľa migrantov, žien je menej ako mužov. V priemere je 1,7 mužov na jednu ženu.

Čína

週末有休息到嗎?🤔Who had a lazy Sunday ? #IwishIdid #mensuno #ineedavacation

A post shared by Godfrey Gao (@godfreygao) onDostali sme sa asi k najvyššiemu možnému číslu. V Číne je totižto o neuveriteľných 34 miliónov mužov viac ako žien.

FínskoFínsko je na tom zo štatistického hľadiska veľmi podobne ako Cyprus. Na jednu ženu tu vychádza viac ako jeden muž, no zaujímavosťou je najmä to, že podľa najnovších výskumov, približne 256 000 mužov, vo veku od 25 do 54 rokov nemalo nikdy rande.

Taliansko

Ready to hit up this weekend 👊🏻

A post shared by OFFICIAL INSTAGRAM (@giulioberruti) onKvôli tomu, že ženy v Taliansku netúžia byť ženami v domácnosti, ktoré sa starajú o deti, zameriavajú sa viac na svoje štúdium a kariéru. Z tohto dôvodu potom mnohé odchádzajú do zahraničia a počet mužov je vyšší, ako počet žien.

Švédsko

DET

A post shared by Bill Skarsgård (@billskarsgard_) onPodľa najnovších štatistík je vo Švédsku približne o 15 000 viac mužov ako žien. Vyšší počet mužov zapríčinil najmä veľký prílev utečencov.

India

Beach boi🏄🏽👀 #goa #paradise #kayak #kayaking #kayaksurfing #tatted #tattosandbeard Pc. @mahajan.soumya

A post shared by Prathamesh Maulingkar (@built_not_born_) onV Indií sa takisto nachádza rozdiel medzi mužmi a ženami. Nie je síce vysoký, no na každých 100 žien vo veku do 24 rokov tu pripadá 110 mužov.

Švajčiarsko

Just arrived in OSLO 🇳🇴|| 📸 @cibellelevi

A post shared by Morgan Mesple (@morgan_mesple) onRovnako ako vo Švédsku tak aj vo Švajčiarsku zapríčiňuje vysoký rozdiel medzi mužmi a ženami práve veľký prílev utečencov.

AnglickoV Anglicku neexistuje to, že by žena zarábala nižšie čiastky, ako muž, a preto mnohé odchádzajú do zahraničia a do rodnej krajiny sa viac nevracajú. Práve toto je najväčší dôvod väčšieho zastúpenia mužov v krajine.

Pozri aj: Neveril vlastným očiam. Muž sa spoznal na starej fotografii z detstva svojej snúbenice

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)