Ilustračná foto: Unsplash

Chorvátsko zažíva mimoriadne silnú predsezónu.

Chorvátsko je medzi turistami stále mimoriadne populárne, o čom svedčia aj posledné štatistiky. Ešte ani nezačala hlavná turistická sezóna a návštevnosť na niektorých miestach už láme rekordy, informuje portál Dnevnik.

Článok pokračuje pod videom ↓

Známe turistické mesto Dubrovník hlási obrovské množstvo dovolenkárov a domáci hovoria o veľmi silnom roku, ktorý láme historické rekordy návštevnosti. Turisti pritom do mesta prichádzajú najmä letecky.

Tri milióny turistov

„Predsezóna prekonala očakávania. Pasažierov bolo asi o 30 percent viac ako vlani a rovnaké čísla sa na letisku očakávajú počas celej sezóny,“ povedala reportérka Dnevniku. Miestne letisko tento rok očakáva až 3 milióny cestujúcich.

Iba prednedávnom sme pritom písali, že dovolenka v Chorvátsku sa už z finančného hľadiska neoplatí až tak, ako kedysi. Nemecký Spolkový štatistický úrad prišiel so zaujímavou informáciou o tom, že dovolenka pri „slovenskom mori“ je drahšia ako napríklad pobyt v Španielsku či v Grécku.

Zatiaľ čo hotelové a gastronomické služby sú v Španielsku o 26 percent lacnejšie ako v Nemecku, v prípade Chorvátska predstavuje tento rozdiel len 18 percent. Celkovo najlacnejšie dovolenky sú už tradične v balkánskych krajinách ako Bulharsko či Albánsko, najdrahšie je naopak v Škandinávii a vo Švajčiarsku.

Uložiť článok

Najnovšie články