Foto: facebook.com (TRU paranormal)

Homosexualita bola vždy tŕňom v oku spoločnosti.

Boli však časy, keď si ľudia mysleli, že dokážu nájsť spôsob, ako ju vyliečiť. Myslela si to aj žena menom Barbara Daly Baekeland. Trvala na tom, že svojho homosexuálneho syna vylieči incestom. Jej čin však na ňom zanechal trvalé psychické následky, ktoré ho donútili spáchať vskutku beštiálny čin.

Barbara Daly Baekeland bola v roku 1940 považovaná za dámu, ktorá mala všetko, o čom žena mohla snívať. Žila si na vysokej nohe, bola vydatá sa manžela, ktorého jej ženy závideli, za okúzľujúceho Brooksa Baekelanda. Jeho starý otec, Leo Baekeland sa preslávil ako vynálezca a chemik. Barbara bola v spoločnosti uznávaná a okrem toho, že sa dobre vydala, patrila medzi najkrajšie ženy v New Yorku. Pôsobila ako modelka a objavila sa dokonca v časopisoch ako napríklad Vogue, či Harper´s Bazaar.

Posted by ‎محمود احمد‎ on Mittwoch, 21. März 2018

To všetko však bola len pozlátka, ktorá ukrývala svet plný šialenstva, bolesti a chaosu. Vo svete za tou pozlátkou jej nepomohli peniaze ani sláva. Barbarin otec spáchal samovraždu, keď mala len 10 rokov. Zariadil to tak, aby jeho smrť vyzerala ako nehoda, aby rodina mohla ťažiť z poistenia. Ani jej matka na tom nebola psychicky práve najlepšie, čo sa prejavovalo ešte pred tým než sa Barbara narodila. Sklony reagovať výbušne a nevypočitateľne tak zdedila z matkinej strany.

Brooks neskôr v rozhovore priznal, že Barbara síce bola krásna žena, ich manželstvo však nebolo šťastné, bolo totiž skôr manipuláciou z jej strany. Aby prinútila Brooksa k svadbe, tvrdila mu, že je tehotná, aj keď v tom čase v skutočnosti nebola. Otehotnela až v roku 1946 a narodil sa im syn Antony Baekeland. Brooks a Barbara sa snažili pre svoje dieťa vytvoriť dokonalý svet a keď sa ukázalo, že Tony je homosexuál, akosi im to nezapadalo do konceptu.

Barbara sa však nevzdávala nádeje a zúfalo sa pokúšala Tonyho “napraviť”. Spočiatku mu dohadzovala prostitútky, to však nebolo účinné. Navyše, celá situácia začínala mať závažný dopad aj na manželstvo Brooksa a Barbary. Brooks sa napokon zaplietol s Tonyho spolužiačkou a to spolu s faktom, že sa so synovou homosexualitou jednoducho nevedel vyrovnať, prispelo k rozvodu.

In 1968, Barbara Baekeland, a socialite, tried to "fix" her gay son, Anthony, age 21, by having prostitutes have sex…

Posted by TRU paranormal on Sonntag, 13. September 2015

Barbara sa rozhodla, že sa presťahuje do Londýna, kde však vzťah s jej synom nabral skutočne zvláštny rozmer. Stále sa pokúšala Tonyho “vyliečiť” a keď videla, že prostitútky nezaberajú, rozhodla sa vziať celú vec “do vlastných rúk”. Toto by spôsobilo traumu hádam každému a nezvládol to ani Tony. V roku 1972 vzal z kuchyne nôž a zaútočil na svoju matku. V tomto prípade sa jej podarilo uniknúť, no Tony musel začať navštevovať psychiatra.

Po rozhovoroch s Tonym sa psychiater rozhodol, že Barbaru varuje. Jej syn by sa mohol pokúsiť o vraždu znova. Žena mu však neverila. Len o tri týždne neskôr sa lekárove obavy naplnili, Tony zaútočil znova a tentokrát bodol matku priamo do srdca. V tom čase bol na tom psychicky natoľko zle, že vôbec nevnímal realitu. Po vražde matky si pokojne objednával čínske jedlo.

Tony musel byť napokon hospitalizovaný na psychiatrii, no po niekoľkých rokoch ho vďaka vplyvným priateľom a ich peniazom prepustili. To však bola chyba. Nasťahoval sa totiž k starej mame a svoj čin zopakoval len o týždeň neskôr. Tonyho stará mama prežila, on však putoval do ústavu za pokus o vraždu.

Súdu sa však už nedočkal. V deň, keď mal predstúpiť, ho objavili v cele mŕtveho, s plastovým vreckom na hlave.

Pozri aj: Spávali so svojimi sestrami či sesternicami. Ľudia, ktorí zažili incest na vlastnej koži, sa s celým svetom podelili o svoje skúsenosti

all-that-is-interesting
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )