Foto: Studio Ghibli

Máte radi miesta, na ktorých sa cítite ako v rozprávke? Jedným takýmto bude aj Ghibli Theme Park, ktorého brány sa otvoria v roku 2022.

Ak milujete rozprávky a radi by ste sa súčasťou tej jednej stali, vaše sny vám nemusí splniť len slávny Disneyland, ale takisto aj nový Ghibli Theme Park, ktorý budete môcť navštíviť už v roku 2022. 

Studio Ghibli

Celý tento magický svet je výtvorom jedného slávneho a veľmi uznávaného tvorcu japonských animovaných filmov, Hayaa Miyazakiho. Mnoho jeho fanúšikov si na výlet do tohto parku brúsi zuby už teraz. Ak ste fanúšikmi animovaných filmov tiež, možno ste videli niečo z jeho tvorby, ako napríklad film Spirited Away, ktorý vyhral Oscara alebo My Neighbour Totoro.

A kde bude vlastne celý tento park postavený? Ako ste mohli vydedukovať aj sami, Ghibli Theme Park sa bude nachádzať v Japonsku, presnejšie v meste Nagakute. Pozemok, na ktorom park vyrastie, má rozlohu vyše 200 hektárov.

Studio Ghibli

Okrem toho, že si návštevníci budú môcť prezerať zaujímavé atrakcie, majiteľ dúfa, že si užijú aj prírodu. Predstavitelia vlády hovoria, že výstavba parku prebehne bez narušenia prirodzeného prostredia. Efektívne sa tak využije pôda a už existujúce zariadenie. Park bude dokonca vybavený aj prírodnými chodníkmi.

Zaujímavosťou je, že v parku už existuje replika domu z filmu „My Neighbor Totoro“, ktorá bola postavená v roku 2005 kvôli svetovému veľtrhu World’s Fair. Medzi repliky, ktoré sa budú nachádzať v parku, patrí napríklad aj starožitný obchod z filmu „Whisper of the Heart“ a takisto aj Big Ghibli Warehouse s divadlom a rekreačnými či výstavnými priestormi.

Aby ste si vedeli lepšie predstaviť, ako park bude vôbec vyzerať, existuje aj pár náčrtov a takisto informácií. Medzi ne patrí napríklad rozdelenie parku. Ten bude rozdelený na päť častí: Youth Hill, Ghibli Large Warehouse, Mononoke’s Village, Dondoko Forest a Witches’ Valley areas. Rovnako v parku nájdete aj murované budovy v európskom štýle, ktoré sa často nachádzajú vo filmových štúdiách.

Po celom zábavnom parku budú rozmiestnené sochy rôznych zvierat ako napríklad pavúky či rôzne iné stvorenia z filmov.

Studio Ghibli

Ak sa neviete dočkať roku 2022, môžete medzitým navštíviť múzeum Ghibli, ktoré sa teší veľkej obľube a bolo otvorené už v roku 2001. V múzeu sa nachádza výstavný priestor, detské vzdelávacie zariadenie a takisto aj divadlo.

A čo cena? Náklady na projekt sa ešte stále nevedia, pretože ich architekti ešte nepotvrdili, no sami môžeme odhadnúť, že suma nebude určite nízka.

Na nasledovných obrázkoch môžete vidieť niekoľko náčrtov, ako by mal zábavný park vyzerať.

Youth Hill Area

Studio Ghibli

Ghibli Large Warehouse Area

Studio Ghibli

Witches’ Valley Area

Studio Ghibli

Mononoke’s Village Area

Studio Ghibli

Dondoko Forest Area

Studio Ghibli
boredpanda.com
Uložiť článok

Najnovšie články