Foto: Sketcher.sk

Ako môžeme posledné dni sledovať, maslo sa stáva čoraz vzácnejšou komoditou, kedže jeho cena stále stúpa a uvidíme kam sa až vyšplhá.

Okrem internetových vtipov sa zmysel pre humor presunul aj do reálneho života. Konkrétne do Tesca v Smíchovskej tržnici v Prahe, kde zamestnanci umiestnili na svoje produkty ochranné čipy proti krádeži. Alebo to nie je vtip?

Drahé maslo je realitou nielen u nás, ale aj v susednej Českej republike. Zašlo to až tak ďaleko, že pred pár dňami sa 44-ročný muž pokúsil ukradnúť zo supermarketu až 150 kusov masla a ďalší tovar v hodnote skoro 3 000 eur.

Foto: Adam Hájek

Kedže drobné krádeže pribúdajú, pražská pobočka Tesca zareagovala po svojom. „Mohu potvrdit, že na naší prodejně ve Smíchovské tržnici došlo dočasně ke kódování másla tímto způsobem,“ povedal pre portál IDNES.cz manažer externej komunikácie Tesco Václav Koukolíček.

Václav Koukolíčej ďalej dodáva, že momentálne sa už tento spôsob nepoužíva a bolo to len dočasné riešenie, kedže obavy z ďalších krádeží boli naozaj opodstatnené. Na Slovensku sme zatiaľ podobný spôsob „ochrany“ masla nezaznamenali a sme sami zvedaví, či sa tak napokon aj nestane. Darmo, ani maslo už nie je to, čo bývalo.

Pozri aj: Ľudská krutosť nemá hraníc. Na Bazoši sa objavil inzerát, v ktorom sa predávajú mačacie kožušiny

Príbehy
0
Komentovať (0)