DailyMail

Michal Blaško / / Série
Čo si myslíte o tetovaní? A čo si myslíte o tetovaní zvierat?

Tetovanie je v dnešnej dobe neuveriteľne populárne. Tetovať sa dávajú mladí ľudia no aj ľudia v pokročilejšom veku. Stačí, ak si nájdete svojho obľúbeného tatéra, ktorý vás najviac zaujal svojou tvorbou, zájdete k nemu do štúdia a na tele sa vám zrazu ocitne farebný vtáčik či vaša obľúbená myšlienka. V Rusku sa však nedávno objavil tatér Aleksandr, ktorý sa rozhodol svoje umenie ukázať na tele ušľachtilého plemena mačky, Donského Sphynxa.

Tým však rozprúdil na internete mnohé debaty a ľudia sa rozdelili na dve strany. Jednej skupine sa tetovanie na mačke páči, druhí hovoria o týraní nevinného tvora. Ako hovorí sám Aleksandr: „Samozrejme, že mi je trošku ľúto robiť tetovanie mačke. Nie je to však jej prvé tetovanie, no aj tak dúfam, že sa mačke nič nestane, a že sa z toho čím skôr dostane.“ Ešte predtým, ako došlo k samotnému tetovanie, Aleksandr mačku uspal sedatívami, takže samotný akt tetovania prebehal počas jej spánku – nič necítila. Po ňom však prišli bolesti a mačku teda nadopoval liekmi proti bolesti, aby nemusela až tak trpieť.

DailyMail
DailyMail

K tomuto prípadu sa vyjadrila aj Elizabeth Skorynin – vedúca zvieracieho rehabilitačného centra. Hovorí, že tieto mačky majú veľmi jemnú a citlivú kožu, kde aj najmenšie zranenie môže spôsobiť bolesť či infekciu. Nehovoriac o tom, že pre tento druh mačky je anestéza smrteľne nebezpečná – prežije  len 50% mačiek bezstrstých.

Aleksandr Purtov sa však bráni tým, že tetovanie bolo na zvieratách niekedy bežnou praktikou u poľnohospodárov, aby tak rozpoznali svoje domáce zvieratá, a že nie je dôvod na to, aby sa to dnes bralo ako neetické.

DailyMail
DailyMail

Ľudia na internete však majú iný názor. Hovoria, že ide o týranie zvierat a že by sa mal Aleksandr spovedať pred súdom, pretože takéto činy by nemali ľuďom len tak prejsť.

DailyMail

Čo si o tom myslíte vy? My si myslíme, že tetovanie je slobodné rozhodnutie každého z nás, no tiež si myslíme, že tá mačka sa sama nerozhodla, že tetovanie chce. Myslíme si, že ľudia už v dnešnej dobe skúšajú také veci, ktoré nemajú s umením či ľudskosťou nič spoločné, čoho dôkazom je aj tento prípad. Dúfame, že o niečom podobnom už nebudeme musieť písať, a že si ľudia uvedomia svoje hranice.

Pozri aj: Na pobreží Nórska našli mŕtvu veľrybu. Keď ju rozrezali, zistili desivú vec, ktorá ju zabila

DailyMail


Komentovať (0)