jauns.lv

erik / / Série
Mikroskopický svet je v porovnaní s tým, ktorý vidíme, ako z úplne inej dimenzie. Všetko je v ňom pokrútené, pestrofarebné a usporiadané do nezmyselných tvarov. O tom vás jednoznačne presvedčia aj tieto fotografie.

Myslíte si, že ste teraz v izbe sami? Aj keď možno okolo seba nikoho nevidíte a na túto otázku odpoviete kladne, máme pre vás zrejme trochu nepríjemnú správu. Nie ste. Všade okolo vás – vo vzduchu, na stole, na vašej koži, dokonca priamo na vašom oku žije nespočetne mnoho rôznorodých mikróbov, ktorým je vaše súkromie úplne ukradnuté.

V mikroskopickom svete totiž platia úplne iné pravidlá a svet na tejto úrovni vyzerá diametrálne odlišne od toho, ktorý vidíme svojimi očami. Ak o tom pochybujete, pozrite si nasledujúcich 17 jedinečných fotografií, ktoré zachytávajú veci z nášho každodenného života, no tak, ako ste ich zrejme ešte nikdy nevideli.

Kryštál cukru

gettyimages.com

Kryštál soli

jauns.lv

Chvost krevety

radikal.ru

Brokolica

jauns.lv

Granulovaná instantná káva

pinimg.com

Pražené zrnko kávy

jauns.lv

Zrno pšenice

jauns.lv

Jahoda

Na povrchu každej jahoda (a v podstate takmer akéhokoľvek ovocia) sa nachádzajú mikroskopické roztoče – či už živé, alebo mŕtve. Môže to znieť znepokojivo, no v skutočnosti sa vôbec nie je čoho obávať. V takto malom počte nepredstavujú pre ľudí, ktorí si pochutnávajú na čerstvom ovocí, vôbec žiadnu hrozbu.

jauns.lv

Sezamové zrniečko

jauns.lv

Čierne korenie

jauns.lv

Červené hrozno

jauns.lv

Cukor

jauns.lv

Paradajka

jauns.lv

Karfiol

jauns.lv

Šafrán

jauns.lv

Aníz

jauns.lv

Etanol

jauns.lv

Ako môžete aj sami vidieť, svet pod mikroskopom je oveľa pestrejší a zaujímavejší ako ten, na ktorý sme zvyknutý. Ktorá fotografia vás najviac zaujala? Dajte nám vedieť v komentári.

Pozri aj: Fascinujúce fotografie tohto vedca ukazujú, ako vyzerá marihuana pod mikroskopom

interez.sk (Erik Vlčák), brightside.me
0
Komentovať (0)