jonwrightphoto.com

koso / / Zaujímavosti
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Veľa mladých ľudí si berie pôžičky kvôli štúdiu, bývaniu, práci a mnoho ďalším dôvodom. Tieto sumy sa niekedy pohybujú vo veľkých číslach a niekedy vám plány nevyjdú a po škole si svoj dlh budete ešte zvyšovať. Bryan Rengel išiel študovať právo, minul svoje úspory a zistil, že patrí úplne niekde inde.

Počas štúdia práva začal spolu s kamarátom chodiť aj na hodiny potápania, kvôli zábave. Po čase sa však do potápania zamiloval a zistil, že právo ho prestalo baviť. Rozhodol sa odísť a pôžičku, ktorú si kvôli škole zobral, vyplatil zo všetkých svojich úspor a s časťou mu pomohli aj rodičia. Prestúpil na školu potápania, kvôli ktorej si musel zobrať ďalšiu pôžičku vo výške 25 000 dolárov. Po štúdiu sa mu kvôli nedostatku peniazom zvýšil dlh na kreditnej karte až do výšky 14 000 dolárov. Našiel si prácu ako potápač na ropnej plošine, kde sa staral o potrubie. Po dvoch rokoch mal stále dlh zo študentskej pôžičky viac ako 18 000 dolárov + dlh kreditnej karte.

Vďaka šťastnej náhode sa mu podarilo v máji 2015 dostať na Aljašku, kde „loví“ zlato. To znamená, že sa potápa až na dno oceánu,  kde potom vysáva zem. V tej sa nachádzajú drobné častice zlata, ktoré spracujú a predajú. Dostáva 25% z predaja zlata, ktoré nájde a za týždeň si niekedy zarobí 5 – 7 000 dolárov.  Práca to však nie je ľahká, nielen preto, že niekedy strávi aj 6 hodín pod vodou „vysávaním“ zeme, ale aj preto, že žijete mimo rodiny, priateľov a na podujatia ako koncerty či festivaly, veľmi nechodíte.  

“Nepovažujem sa za výnimočného. Len chápem, že je potrebné niečo obetovať, aby ste dosiahli svoj cieľ.”

Odvtedy sa mu podarilo splatiť všetky svoje dlhy a momentálne si šetrí peniaze na dom, ktorý si chce sám postavať. Tvrdí, že všetko, čo potrebujete vedieť, nájdete na youtube.

Aby ste si vedeli jeho prácu predstaviť, pozrite si nasledujúce  video.

[youtube mas-9pV4BYk 720 410]

0
Komentovať (0)