Foto: facebook.com / Gareth Shone

Takmer dokonalý život v anglickom Berkshire ich jednoducho nudil.

Julia Pryke a Gareth Shone mali všetko, na čo si len pomysleli. Stabilné zamestnania a komfortný život v anglickom Berkshire, ktorý by im pravdepodobne závidel nejeden zaľúbený pár. Oni však zatúžili po radikálnej zmene a svoje odvážne rozhodnutie dotiahli skutočne do konca.

Pre svoj nový domov si vyčlenili finančné prostriedky maximálne do výšky 5000 libier. Nakoniec sa im hľadanie vyplatilo. Usadili sa v neveľkej dedinke v Maďarsku, kde si za 3000 libier (v prepočte cca. 3300 eur) kúpili schátraný dom na vidieku, ktorý bol v dezolátnom stave, nakoľko ho nikto už dlhé roky neobýval. To ich však neodradilo. Rozhodli sa ho zrekonštruovať tak, aby nepresiahli sumu 2000 libier a zároveň z neho spravili niečo obývateľné.

Foto: facebook.com / Gareth Shone

Ich bývanie je naozaj veľmi jednoduché. Potrebné množstvo energie je produkované prostredníctvom solárnych panelov, ohrev zabezpečuje sporák a vodu spolu so sprchou majú k dispozícii len vonku, rovnako ako aj kompostovateľnú toaletu. V dome je samostatná spálňa a obývačka, avšak ani od týchto miestností nemožno očakávať príliš veľa pohodlia.

Ak by sa niekomu takéto bývanie zdalo nepredstaviteľné, z hľadiska šetrnosti je to predsa len pravdepodobne dobrá voľba. Párik sa totiž vyjadril, že dokáže vyžiť zo 6 libier (cca. 6,60 eur) na deň. A zdá sa, že aj to sa im ešte stále zdá príliš veľa. Majú totiž v pláne okresať aj túto sumu, a to pestovaním rôznych potravín vo svojej záhradke a chovom väčšieho množstva sliepok a králikov.

Mohlo by sa zdať, že párik bol s týmto bývaním uzrozumený od úplného začiatku, opak je však pravdou. Netaja sa tým, že začiatky boli naozaj ťažké a aj oni sami zostali zaskočení, keď prvýkrát uvideli stav domu, ktorý si kúpili.

Foto: facebook.com / Gareth Shone

„Keď sme sem prišli, chytila ma panika a hneď ma napadlo, či sme naozaj urobili až také hlúpe rozhodnutie, ako nám to každý v Anglicku hovoril,“ vyjadril sa podľa Dailymail Gareth a dodal, že „najťažšie boli hlavne prvé mesiace, keď sme bojovali o to, aby sa daná stavba nezrútila.“

Dvojica sa stretla v roku 2008, keď sa Julia presťahovala do Anglicka. A hoci rodičia jej už od detstva vštepovali nevyhnutnosť dobrého a kvalitného vzdelania, ona netúžila ísť cestou, ktorú jej vysnívali iní. S Garethom sa dostali do stereotypu, ktorý bol založený len na pravidelnom chodení do práce a platení účtov.

Chýbalo im dobrodružstvo a zmysel života, ktorý by ich naplnil šťastím. Hoci ani jeden z nich dodnes neovláda maďarčinu, obaja našli šťastie ďaleko od svojho pôvodného života a prevládajúceho materializmu.

Pozri aj: Čo by ste robili, keby ste museli žiť z dvoch eur na deň? Bill Gates prezradil, čo by robil on

StartItUp.sk
0
Uložiť článok
Komentovať