Foto: Pixabay.com

branči / / News
Z bratislavského letiska Milana R. Štefánika pribudne od 30. júna tohto roka nová letecká linka do Sofie v Bulharsku.

Prevádzkovať ju bude nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air štyrikrát do týždňa. A to v pondelok, stredu, piatok a v nedeľu. „Sofia je dynamické európske hlavné mesto a stáva sa veľmi atraktívnou destináciou,“ uviedla na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave manažérka pre komunikáciu spoločnosti Wizz Air Sorina Ratz. Bude tak podľa jej slov vhodná letecká linka, či už pre turistov, alebo pre obchodných cestujúcich.

„Toto spojenie som avizoval už pred dvomi rokmi. Veľmi sme oň stáli a usilovali sa oň a je to pre nás také zavŕšenie juhovýchodného sektora, kam sa bratislavské letisko sústredilo v rozvoji leteckých spojení,“ zhodnotil generálny riaditeľ letiska Ivan Trhlík.

Letecká spoločnosť Wizz Air začala lietať zo slovenského hlavného mesta v marci 2016, kedy spustila lety do Skopje v Macedónsku. Za rok ponuku rozšírila na aktuálnych šesť leteckých spojení do šiestich krajín.

Okrem letov do Skopje a Kyjeva na Ukrajine spúšťa od dnešného dňa aj linku do mesta Kluž-Napoca v Rumunsku. Okrem toho je ohlásená linka do mesta Tuzla v Bosne a Hercegovine, ktorá odštartuje 27. marca tohto roku, a od 30. júna pribudne okrem dnes oznámenej Sofie aj linka do Varšavy.

TASR


Komentovať (0)