foto: Томас Лягушка

Bratislavu zasiahla extrémne silná búrka.

Búrka podľa informácií napáchala v hlavnom meste veľké škody, keďže vietor dosahoval v nárazoch aj viac ako 100 km/h. Okrem hlavného mesta hlási problémy aj Záhore a to najmä južné okresy. Železničná preprava v okrese Malacky a Bratislava skolabovala. Hlavný ťah z Kútov do Bratislavy je neprejazdný a vlaky naberajú hodinové meškania. V stanici Kúty momentálne stoja už štyri vlaky Euro City, ktoré mali s časovým intervalom dve hodiny namierené do Budapešti.

imeteo

Po extrémnej búrke skolabovala aj mestská hromadná doprava v Bratislave. Ako informoval podnik DPB na svojej webovej stránke, viaceré linky nepremávajú z dôvodu strhnutého trolejového vedenia.

Viaceré časti Bratislavy a jej okolia sa ocitli bez dodávok elektrickej energie. Búrka spôsobuje materiálne škody. V meste vyvrátila niekoľko stromov a hlásené sú aj strhnuté strechy.

foto: Tündi Ujhelyiová

Výrazný búrkový komplex postupuje smerom k severovýchodu.

imeteo

Čoskoro zasiahne Trnavu, v menšej miere Nitru a postúpi nad Považie. Búrka sa ženie aj Záhorím, kde postupne postúpi nad Moravu Polohu búrok a jej pohyb sledujte TU.

Zasiahla búrka aj vaše mesto? Pošlite nám fotografiu toho, ako to vyzerá u vás na [email protected].

Správu budeme aktualizovať.


Takto to vyzeralo napríklad v Pezinku

Pezinok

Posted by Branislav Gabo Ondas on Donnerstag, 10. August 2017

Považím aktuálne postupuje silná búrka, ktorá v Bratislave a okolí napáchala značné škody. Búrka vyvracala stromy a strhávala strechy. V Bratislave hlásia veľké problémy v doprave. Takto to tam vyzeralo počas búrky.

Silné búrka s vetrom sa aktuálne nachádza v okolí Považskej Bystrice a postupuje Považím smerom k Žiline, kde dorazí krátko po polnoci. Treba sa pripraviť najmä na silný nárazový vietor, ktorý dosiahne rýchlosť cez 20 m/s.

Pozri aj: Prichádza najčarovnejšia noc roka. Tento víkend dosiahne svoje maximum jeden z najvýdatnejších meteorických rojov

imeteo.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)