Foto: 20th Century Fox

Čínskym úradom sa zdajú homosexuálne scény nevhodné pre miestne publikum.

Cenzúra v tejto krajine nie je ničím nevídaným. Podobný osud, ako mnoho ďalších titulov má postretnúť aj Bohemian Rhapsody. Životopisný film, ktorý sleduje príbeh kapely Queen a jej extravagantného frontmana už stihol zarobiť viac ako 800 miliónov dolárov. Toto číslo sa pochopiteľne zvýši, akonáhle sa film dostane do Blu-ray distribúcie a na streamovacie služby.

Niektorým fanúšikom prekážalo, že film hlbšie nerozobral Freddieho sexualitu, ale namiesto toho mu prilepil homosexuálnu nálepku. Ešte väčším oblúkom sa chce tejto problematike vyhnúť celá Čína. Fakt, že sa sem film dostane je však šokojúci sám o sebe, keďže krajina je známa tým, že sa téme homosexuality vyhýba tak precízne, ako to len dokáže.

V „krajine uprostred“ pôjde teda film do kín iba v prípade, že prejde dodatočným strihom. Čínska verzia filmu tak bude kratšia minimálne o minútu a miestni diváci sa môžu rozlúčiť ako s intímnymi scénami týkajúcimi sa speváka, tak aj so scénami, v ktorých sme mohli vidieť užívanie drog. Premiéra filmu by sa mala v Číne odohrať v priebehu tohto mesiaca.

Napriek tomu, že Freddie Mercury je a vždy bol ikonou LGBT komunity, Čína sa snaží tento fakt ignorovať. „Vytvorili sme film o gejovi a imigrantovi, ktorý žil veľmi alibisticky. A fakt, že oslavujem jeho aj jeho príbeh je dôkazom toho, že po takýchto príbehoch bažíme,“ povedal na Oscaroch predstaviteľ filmový Mercuryho, Rami Malek, zatiaľ čo čínska televízia vymenila v titulkoch slovo gej za výraz „zvláštna skupina“.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )