AP

branči / / News
Americká hudobná legenda, spevák Bob Dylan, napokon súhlasil, že si osobne prevezme Nobelovu cenu za literatúru. Stane sa tak počas nastávajúceho víkendu v Štokholme.

Agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné oznámenie Švédskej kráľovskej akadémie informovala, že predstavitelia akadémie sa s Dylanom stretnú v švédskej metropole, kde americký spevák odohrá dva koncerty. Dylan svoj príhovor neprednesie, ale očakáva sa, že ho zašle v písomnej podobe, uviedla dnes britská spravodajská stanica BBC.

Ak by tak Dylan neurobil do 10. júna, cena by prepadla, na čo Švédska kráľovská akadémia speváka v uplynulých dňoch upozornila, ako to vo svojom blogu napísala stála tajomníčka akadémie Sara Daniusová.  Spresnila, že Dylan neprednesie svoju prednášku počas koncertov, ktoré v sobotu a v nedeľu odohrá v Štokholme, ale zašle ju o deň neskôr. Bližšie podrobnosti Daniusová neuviedla.

Ďakovná reč, ktorá sa od laureátov Nobelovej ceny očakáva, môže mať akúkoľvek formu vrátane videozáznamu či piesne.

Dylan sa stal laureátom Nobelovej ceny za literatúru za to, že „vniesol do americkej pesničkárskej tradície nové básnické výrazy.“

TASR


Komentovať (0)