Foto: Twitter (Kate McClure)

Ľuboš Belko / / News
V momente kedy bezdmovec Johnny Bobbitt nezištne pomohol žene, ktorá uviazla na diaľnici, ešte netušil, že mu tento akt celkom zmení život.

Žena menom Kate McClure bola na diaľnici uprostred noci, keď sa jej minul benzín a ona bola odkázaná sama na seba. Priblížil sa k nej muž menom Johnny Bobbitt a povedal jej, aby sa zamkla v aute, zatiaľ čo on pôjde po benzín. Johnny je vojenským veteránom, ktorý skončil na ulici. Keď sa vrátil s benzínom, ktorý kúpil za svojich posledných 20 dolárov, žena mu tento či nemala ako oplatiť.

V nasledujúcich týždňoch ho však začala navštevovať a nosiť mu jedlo, lieky a oblečenie. Stále však nemala pocit, že mu jeho dobrosrdečnosť dostatočne oplatila. A tak založila zbierku na crowdfundingovej stránke GoFundMe, kde sa podelila so svojim príbehom. Jej pôvodným cieľom bolo vyzbierať 10 tisíc dolárov, aby mohla zabezpečiť Johnnymu Vianoce, ktoré by nestrávil na ulici.

Suma sa však z 10-tisíc vyšplhala až na 400-tisíc dolárov a to Johnnymu celkom zmenilo život. A tak si dobrosrdečný veterán teraz môže dovoliť vlastné bývanie a jeho nasledujúcou kúpou bude šteňa. Tak nás aspoň informovala Kate na Twitteri. „Prvá vec na zozname, ktorú bude Johnny vlastniť je dom. Už sa viac nebude musieť obávať o strechu nad hlavou. Čoskoro bude vlastniť aj svoje vysnívané auto. Je to Ford Ranger z roku 1999,“ informovala Kate o ďalšom priebehu.

1999 Ford Ranger supercab 4x4 007

Peniaze, ktoré bude môcť Johnny míňať, mu budú chodiť v malých množstvách. Vždy však bude mať dosť na to, aby si mohol zabezpečiť všetky potreby do doby, kým si nájde prácu. Ďalšia časť peňazí poputuje na dôchodkové sporenie a zbytkom bude prispievať organizáciám, ktoré mu najviac pomohli v čase, keď pomoc potreboval.

Je úžasné, ako môže jeden nezištný a dobrý skutok takto radikálne zmeniť život človeku, ktorého by mnohí ľudia už dávno odpísali.

Pozri aj: Bezdomovec minul svoje posledné peniaze, aby pomohol žene. Tá si jeho čin tak vážila, že vyzbierala pre neho 240-tisíc eur

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)