foto: screen YouTube/ KARK 4 News

Z malej diery v Arkansase sa pred pár týždňami stala turistická atrakcia.

Síce len na veľmi krátku dobu, no to postačilo okoloidúcim na to, aby sa obávali najhoršieho. Z diery vypálil 3,6 metra vysoký plameň a následne horel vo výške vyše dvoch metrov po dobu ďalších 40 minút. Nanešťastie neexistuje žiadny vizuálny záznam z tejto udalosti, keďže sa odohrala o pol piatej ráno. Avšak to, čo miestni z udalosti zo 17. septembra zreferovali bohate stačí na to, aby sme si spravili predstavu.

Čo sa týka spirituálneho Satana, toto máme vyjasnené,“ uviedol sudca Mickey Pendergrass, ktorý pôsobí v Baxter County, kde sa táto udalosť odohrala. „Nevyšiel z pekla, aby sem zapichol svoje vidly a spustil požiar.“ Toto znie, ako veľmi zvláštne stanovisko od oficiálneho úradníka. Avšak vzhľadom k naivite a domýšľavosti davu, je to celkom pochopiteľné.

Avšak stále nevieme, čo vlastne spôsobilo šľahajúce plamene v malom meste v Arkansase. Podľa miestnych novín prišli geológovia na to, že diera bola vykopaná nejakým zvieraťom. Tým pádom sa z celého divadla stáva ešte väčšia záhada, pretože pokiaľ vieme, nory lasicovitých tvorov nie sú samovznietivé. „Vyzerá to ako dielo svišťa alebo pásavca, ktoré tu bolo už skutočne dlhú dobu,“ ozrejmuje sudca Pendergrass.

V okolí by podľa všetkého ani nemali byť žiadne ropovody, z ktorých by mohlo niečo unikať. Miestne úrady si nevedia dať rady, pretože ako sami uvádzajú, na takéto situácie ich zamestnanci nie sú trénovaní. Mohlo ísť o niečí fór, no jeden nikdy nevie, takže vzorky z miestnej hliny poputovali na prieskum, aby sa zistilo či tu nezostali stopy po horľavine. Hŕstka miestnych je presvedčená, že nejde o nič nadpozemské. Zbytok z nich však verí, že Satan vystúpil na Zem. A pre túto príležitosť si zvolil malé mesto v Arkansase.

sciencealert.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy